ZWCAD 2021 - PPM


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

ZWCAD 2021 PRO ENG vernum = "2020.09.22(59468)_x64" (read only)

Zauważyłem, że w wersji 2021 prawy przecisk myszki (PPM) reaguje inaczej niż w poprzednich wersjach (2020, 2019 itd).
Wydaje mi się, że jest to również przyczyną innych problemów, które zgłaszałem przy nakładce BIK (tutaj również przyczyną był PPM).

Moje ustawienia PPM:

obraz.png.ed5c8240457375cec8f39b3872c9fb9d.png

Praktycznie od zawsze działam na takich ustawieniach w programach typu CAD (PPM służy mi jako ENTER, bez rozwijanego MENU).

Obecnie program PPM traktuje inaczej niż ENTER, co mogę zaobserwować w wielu funkcjach programu.

Przykład kopiowania z powtarzaniem polecenia za pomocą PPM i ENTEREM.
Rysuję obiekt (np. LINIA), wybieram COPY, zatwierdzam i przystępuję do kopiowania. Program ustawiony jest w taki sposób, że mogę kopiować wielokrotnie. Jeśli chce przerwać kopiowanie wybieram PPM (alternatywnie ENTER, SPACJA/ESC).
Jeśli przerwę komendę, to ponowne powtórzenie komendy za pomocą PPM, działa ale z ustawieniem kopiowania jednokrotnego (mogę skopiować obiekt tylko jeden raz).
PPM nie powtarza komend tak jak robi to (ENTER/SPACJA) tylko jakoś modyfikuje ustawienia wykonywanych komend.
W nakładce BIK dodawał mi spacje w atrybutach. Przy poleceniu COPY modyfikuje polecenie w taki sposób, że możliwe jest wykonanie pojedynczej kopii obiektu, pomimo ustawień programu na kopie wielokrotne...

Nie wiem czy dotyczy to tylko konkretnych ustawień PPM i konkretnych modeli myszy.
Obecnie pracuję na Logitech G604 (pracowałem na tej myszy również w ZWCAD 2020 i w tej wersji PPM działał prawidłowo).
Czy pojawiła się jakaś nowa zmienna zaszyta w programie, która modyfikuje PPM???

PS. Zakres ZOOM IN/ZOOM OUT po aktualizacji niewiele się poprawił (o ile w ogóle)... Na pewno częściej wykorzystuję polecenie REGEN niż w wersji ZWCAD 2020.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie