Zwcad 2011


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie: http://www.zwcad.org/products_download_list.php?id=117

jest już do ściągnięcia i testowania Zwcad 2011 BETA

ktoś to już odpalił? strach testować to przed końcem roku, kiedy to sprzęt ma pracować na 150% normy..

pokrótce przeczytałam niby co umie więcej niż 2010, mam pytania w związku z tym:

Jak działa eksport tabeli z Excela, tzn, do tej pory wklejanie z Excela dużych tabel metodą ctl+c + clt "obiekt dwg" trzeba było robić kawałkami, ponieważ zw miał ograniczenia co do wielkości tabel .. no i trochę było zabawy potem w sklejanie tych kawałków i ogólną edycję.. czy teraz to działa sprawniej? Duże mam na myśli np powyżej 20 kolumn i ponad 100 wierszy

o co chodzi z narzędziem przyciąganie (magnes) snap? co on niby robił czego nie robił snap do tej pory?

narzędzie leader, nie dyskutuje bo go nie było.. a teraz jest

rysunek parametryczny - czy działa podobnie jak w acadzie 2010? czy rysunki parametryczne z acada2010 są bez strat odczytywane w zwcadzie 2011i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem, pobawiłem się, obejrzałem co jest ale nic dokładnie nie testowałem.

Normalnie pracuję na Zwcad2010 a 2011 zamierzam sobie wieczorkami potestować (instaluje się oczywiście jako oddzielny program i może być zainstalowany równolegle do innych wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś testuje nowego ZWCada 2011. Na pierwszy ogien przetestowałem polecenie

FILDS.

Moja opinia : :mrgreen: super że są, ale czemu nie można odczytać z obiektu powierzchni ? :evil: Dla mnie zaletą Fildsów w AutoCadzie była możliwość "powiązania" pola w tabelce z obwiednia pomieszczenia ( polilinią ) - Dawało to efekt "żywej" tabeli, która aktualizuje się w momencie zmiany obwiedniej.

Wymiary Parametryczne :

Nie używałem tego w AutoCadzie - fajnie, że jest coś takiego.

Szkoda, że po zapisaniu obiektu z parametrami jako blok wszystko zamienia się w zwykłe linie wymiarowe.

Kiedy będą bloki parametryczne ?

Narazie kończe ;)

Pozdrawiam

Tymon Dejryng

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Wersja beta przeznaczona jest generalnie do testów i zapoznania się z nowościami. Może być niestabilna, choć przyznam, że nie stwierdziliśmy niczego takiego.

2. Tabelki postaramy się sprawdzić i opisać pod kątem dużych tabel.

3. Odnośnie magnetu wstawię wkrótce film ilustrujący jego działanie.

4. Odnośnie wymiany parametrycznej, to nie jestem w stanie tego jeszcze stwierdzić.

5. FIELDS - czekamy jeszcze na informacje od producenta.

6. Bloki parametryczne - do wprowadzenia bloków brakuje jeszcze edytora bloków parametrycznych. Nie jestem w stanie określić kiedy zostanie utworzony.

Temat zamykam, ponieważ istnieje inny wątek na forum o ZWCAD 2011 beta.

Bardzo proszę o dalsze wpisy w tym wątku http://forum.projektuje.net/zwcad-2011-beta-vt379.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.