ZWCAD 2021 - smarttrack tooltips


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

ZWCAD 2021 vernum = "2020.09.22(59468)_x64" (read only)

Ostatnio dość często zdarza mi się łapać kursorem za metkę śledzenia (SMARTTRACK TOOLTIPS).

Czy takie zachowanie programu jest prawidłowe?

PS. Zauważyłem jeszcze jeden problem z metką polecenia SMARTTRACK. Przy wprowadzaniu dynamicznym metka czasami pokrywa się z metkami DYNINPUT i zasłania je.

Oba problemy dotyczyły również poprzedniej wersji ZWCADA.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Chris napisał:

Ostatnio dość często zdarza mi się łapać kursorem za metkę śledzenia (SMARTTRACK TOOLTIPS).

Próbowaliśmy ale nie udało nam się tego powtórzyć. Będziemy obserwować.

19 godzin temu, Chris napisał:

Przy wprowadzaniu dynamicznym metka czasami pokrywa się z metkami DYNINPUT i zasłania je.

Tak, dziękuję, prześlemy informacje do ZWSOFT.

2020-10-02 13_38_16-ZWCAD 2021 Wersja profesjonalna - [Rysunek1.dwg].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dmatusz3 napisał:

Próbowaliśmy ale nie udało nam się tego powtórzyć. Będziemy obserwować.

Czy rodzaj myszki lub jej rozdzielczość pracy może mieć znaczenie w tym przypadku?
Obecnie pracuję na gryzoniu Logitech G604, DPI ustawione jest na wartość 3600.

Przy takiej rozdzielczości wskaźnik przesuwa się po ekranie dość szybko i czasami odnoszę wrażenie, jakby program nie nadążał z wykonywaniem poleceń/wskazań.
Przy włączonej komendzie DYNINPUT widoczne jest zawieszanie się programu. Dobrze widać to np. przy rysowaniu prostokąta. Program nie rysuje prostokąta płynnie, tylko 'przycina i przeskakuje' w miejsce, w którym jest wskaźnik po przycięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 1.10.2020 o 18:18, Chris napisał:

Ostatnio dość często zdarza mi się łapać kursorem za metkę śledzenia (SMARTTRACK TOOLTIPS).

czy ktoś jeszcze ma problem jak w powyższym cytacie?

U mnie notorycznie kursorem łapię metkę SMARTRACK TOOLTIPS.
Odnoszę wrażenie, że metka nie nadąża za kursorem i przez to występuje efekt złapania metki. Upierdliwe o tyle, że w trakcie wykonywania polecenia po najechaniu na metkę kursor przestaje być aktywny w modelu i zachowuje się jak 'zwykły' kursor (jakp przy wyborze poleceń za pomocą ikon)...

Działam na dużej rozdzielczości myszki (DPI 3600) i może to jest powód, po prostu program nie nadąża z przenoszeniem kursora...
Sprawdzałem w konkurencyjnych cadach AC i BC i w żadnym nie udało mi się tego powtórzyć. W ZWCadzie bez problemów mogę złapać metkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie