Problem z wydrukiem


janusz50

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem nową wersję 2008i. Próbowałem wydrukować rysunek na którym występują obiekty wypełnione wzorem solid w różnych kolorach. W panelu wydruku wybrałem styl monohrome.ctb, ustawiłem wszystkie kolory na white, niestety na wydruku wszystkie wypełnienia solid wyszły w takich kolorach jak na ekranie. Zjawisko to nie występuje dla obiektów rysowanych komendą 2DSolid - tu kolor da się ustawić na panelu wydruku. Proszę napisać czy ja coś robię nie tak czy coś nie tak z programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pracuję sobie w AutoCADzie kilka lat ale nigdy nie udało mi się tego typu wypełnień wydrukować używając stylu monochrome.ctb

W AutoCADzie gradient też się drukuje w kolorze niezależnie od ustawień.

Prawdopodobnie ustawienia są tylko trzymane dla wektorów a wypełnienie jest traktowane jak raster i drukowane w kolorze.

Pozostaje ustawić w sterowniku drukarki wydruk w odcieniach szarości i będzię z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o solid a nie gradient. Na Autocadzie 2000 działało jak należy. Pozatym to programiści od ZWCAD muszą jeszcze popracować nad tym problemem. Kreskowanie często nie działa prawidłowo. Często nie chce zakreskować jakiegoś bardziej skomplikowanego kształtu jak też kreskowanie nie zawsze pokrywa się dokładnie z konturem kreskowanego obiektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.