Import skrótów klawiszowych


Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiadomo w ZWCAD nie ma pliku PGP. Jestesmy zdani na GUI jesli chodzi o dostosowywanie skrótów klawiaturowych itd. Po wyeksportowaniu własnych ustawień, mogę je przywrócić przyciskiem IMPORT, ale wtedy wszystkie wpisy się zdublują...czyli takie rozwiązanie nie ma sensu. Mogę je usuwać, ale nie ma opcji zaznaczania wszystkich naraz, czyli klikologia straszna.

Czy jest jakiś inny sposób? A może jakiś plik do nadpisania lub wyedytowania? A może jakiejś funkcji jeszcze nie odkryłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w programie jest troszkę klikania.

Skróty natomiast wyrzucić za "jednym kliknięciem".

Ważne jest aby zrobić to przy wyłączonym programie ZWCAD.

Uruchamiamy edytor rejestru systemowego regedit.exe

wyszukujemy klucz o nazwie

HKEY_CURRENT_USER\Software\ZWSoft\ZWCAD 2010 Plk\Profiles\Default\Aliases

i usuwamy całą zawartość Aliases (to co jest w środku, katalog Aliases powinien zostać).

Po uruchomieniu ZWCAD nie będzie posiadał żadnych aliasów.

Proszę pamiętać o bezpieczeństwie podczas pracy z edytorem rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jest prostsza metoda, której opis znalazłem na forum zwcad.org:)

Po prostu, po wciśnięciu klawisza "importuj" i zaznaczeniu pliku *.ica z naszymi aliasami, nie klikamy w przycisk "otwórz", ale rozwijamy małe menu za pomocą strzałeczki obok owego przycisku. W tymże menu zaznaczmy "otwórz" jako jedną z dwóch opcji. Po zaznaczeniu menu znika. Dopiero wtedy klikamy przycisk "otwórz" :) ZWCad zastąpi domyślne aliasy naszymi, zamiast dodawać nasze do domyślnych. U mnie działa bez problemu. A że jest to trochę idiotyczne? Cóż, program się dopiero rozwija:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.