Długość i szerokość geograficzna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest sobie taka zmienna coords którą gdy ustawimy na wartość 3 to zamiast współrzędnych kursora pokazuje długość i szerokość geograficzną. Oczywiście musi być zdefiniowane położenie geograficzne.

Jak dobrać się do tych danych z poziomu lispa? Chodzi o to że np. klikam punkt dostaje długość i szerokość geo. i odwrotnie wpisuje   długość i szerokość geo. i dostaje współrzędne punktu.

Znalazłem tylko to

   

    (vla-get-Longitude marker_object))
        (vla-get-Latitude marker_object))

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawione jest położenie geograficzne można dobrać się do współrzędnych właśnie dzięki

vla-get-Longitude
vla-get-Latitude

Choćby tak:

(setq marker_object (vlax-ename->vla-object (car(entsel ))) ; prosimy użytkownika o wybranie markera
(vla-get-Longitude marker_object))
(vla-get-Latitude marker_object))

Niestety to działa w programie AutoCAD. ZWCAD nie obsługuje tego typu obiektów. Przekazałem temat do ZWSOFT

W ZWCAD jest funkcja

cvunit

która pozwana na przeliczanie różnych jednostek, ale niestety w przypadku współrzędnych geograficznych również się nie sprawdzi.

Może udałoby się znaleźć jakieś inne rozwiązanie, gdyby przedstawił Pan temat trochę szerzej. Do jakich zadań potrzebna jest Panu znajomość współrzędnych geograficznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Po co mi to; jest to prawdopodobnie jednorazowy wybryk mojego szefostwa.. Nie było by problemu gdybym miał program cad dedykowany do map.

Mam ramkę (polilinie) narysowaną w modelu, w arkuszu robię rzutnie na podstawie tej polilini i na wszystkich 4 wierzchołkach  muszę wypisać długość i szerokość geo.

znalazłem ( ty chyba też ) ten wątek; https://forums.autodesk.com/t5/autocad-forum/convert-lwpolyline-into-list-of-latitude-amp-longitude/td-p/7823994

Trochę naokoło  ale jakieś  to rozwiązanie jest.(markery to nowe obiekty wprowadzone chyba w wersji 2016 )

Dalej prowadzę śledztwo. Ustaliłem ze odniesienie geograficzne zapisywane jest tutaj:

 ((-1 . <Nazwa elementu: 7ffffb09740>) (0 . "GEODATA") (5 . "1F4") (102 . 
"{ACAD_REACTORS") (330 . <Nazwa elementu: 7ffffb09660>) (102 . "}") (330 . 
<Nazwa elementu: 7ffffb09660>) (100 . "AcDbGeoData") (90 . 2) (330 . <Nazwa 
elementu: 7ffffb069f0>) (70 . 1) (10 100.0 50.0 0.0) (11 -20.2383 52.2292 87.0) 
(40 . 1.0) (91 . 6) (41 . 1.0) (92 . 6) (210 0.0 0.0 1.0) (12 0.0 1.0 0.0) (95 
. 3) (141 . 1.0) (294 . 0) (142 . 0.0) (143 . 0.0) (301 . "") (302 . 
"<georss:point>52.2292 -20.2383</georss:point>") (305 . "") (306 . "") (307 . 
"") (93 . 0) (96 . 0))

w AC MAP można używać te funkcji 

 

(ade_projptforward (getpoint))

http://cadxp.com/topic/42382-aller-sur-streetview-et-mappy

w ZWCAD czy AC pewnie nie.

Ale tak ja pisałem wcześniej jeśli w AC jest możliwość wyświetlania współrzędnych geograficznych kursora to musi być możliwość transformacji wsp. punktu.

Może to gdzieś siedzi w plikach ARC , np w funkcjach  ACET .........?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie