Witaj
Po co mi to; jest to prawdopodobnie jednorazowy wybryk mojego szefostwa.. Nie było by problemu gdybym miał program cad dedykowany do map.
Mam ramkę (polilinie) narysowaną w modelu, w arkuszu robię rzutnie na podstawie tej polilini i na wszystkich 4 wierzchołkach muszę wypisać długość i szerokość geo.
znalazłem ( ty chyba też ) ten wątek; https://forums.autodesk.com/t5/autocad-forum/convert-lwpolyline-into-list-of-latitude-amp-longitude/td-p/7823994
Trochę naokoło ale jakieś to rozwiązanie jest.(markery to nowe obiekty wprowadzone chyba w wersji 2016 )
Dalej prowadzę śledztwo. Ustaliłem ze odniesienie geograficzne zapisywane jest tutaj:
((-1 . <Nazwa elementu: 7ffffb09740>) (0 . "GEODATA") (5 . "1F4") (102 .
"{ACAD_REACTORS") (330 . <Nazwa elementu: 7ffffb09660>) (102 . "}") (330 .
<Nazwa elementu: 7ffffb09660>) (100 . "AcDbGeoData") (90 . 2) (330 . <Nazwa
elementu: 7ffffb069f0>) (70 . 1) (10 100.0 50.0 0.0) (11 -20.2383 52.2292 87.0)
(40 . 1.0) (91 . 6) (41 . 1.0) (92 . 6) (210 0.0 0.0 1.0) (12 0.0 1.0 0.0) (95
. 3) (141 . 1.0) (294 . 0) (142 . 0.0) (143 . 0.0) (301 . "") (302 .
"<georss:point>52.2292 -20.2383</georss:point>") (305 . "") (306 . "") (307 .
"") (93 . 0) (96 . 0))
w AC MAP można używać te funkcji
(ade_projptforward (getpoint))
http://cadxp.com/topic/42382-aller-sur-streetview-et-mappy
w ZWCAD czy AC pewnie nie.
Ale tak ja pisałem wcześniej jeśli w AC jest możliwość wyświetlania współrzędnych geograficznych kursora to musi być możliwość transformacji wsp. punktu.
Może to gdzieś siedzi w plikach ARC , np w funkcjach ACET .........?
Pozdrawiam