FIND - ZWCAD 2019 SP2.1


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zauważyłem problem z komendą FIND w ZWCADZIE 2019 SP2.1

Otwieram okno komendy FIND. W wierszu wyszukiwania wpisuję ciąg znaków, które program ma znaleźć w rysunku. W oknie 'Replace with' ciąg znaków, które mają zastąpić ciąg znaków z pierwszego wiersza (wiersza wyszukiwania). Klikam FIND, a następnie REPLACE ALL. Program (przykładowo) znalazł 21 trafień (pokazał je), a po kliknięciu w REPLACE ALL zawiesza się (na dobre kilka minut)... Finalnie zmiana zostaje dokonana, ale czas, jaki program potrzebował na wykonanie polecenia jest tak długi, że zdążyłbym wykonać zmiany ręcznie...

Sprawdziłem kilka plików dwg, niezbyt wielkich (około 1 do 5MB), z niewielką ilością tekstów i za każdym razem jest to samo. Program zacina się na kilka minut i coś "mieli"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

spreparowałem plik z tekstem do zastąpienia test-zastepowanai-znakow.dwg

Proszę sprawdzić czy na nim także występuje taki objaw.

Na moim komputerze wygląda to w taki sposób jak pokazałem na filmie poniżej.

zastepowanie-ciagow.gif

 

Proszę ewentualnie podesłać rysunek, abyśmy mogli powtórzyć operacje w podobnych warunkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

na przygotowanym przez Pana pliku idzie to znacznie szybciej, ale zauważyłem dziwny objaw.
Po wykonaniu komendy REPLACE ALL, program na dole informuje o ilość zastąpionych obiektów (ciągów znaków). Następnie zaczyna migotać krzyż nitkowy i tak przez jakąś chwilę (kilkanaście sekund), po czym program działa dalej. Taki objaw raz udało mi się zauważyć. Kolejny raz już program zawiesił się, ale na krócej niż na moim pliku (około 60-90sekund).

Dołączam filmy prezentujące zawieszki. Na pierwszym przez chwilę widać objaw migotania, po czym program zawiesza się. 

Zastanawiam się, czy wynika to z ilości różnych obiektów w obu plikach.
U Pana są tylko teksty, ja mam linie, polilinie, bloki, teksty, wymiary itd. Wygląda to tak, jakby program próbował przetworzyć każdy z obiektów z osobna...

Przesyłam na skrzynkę przykładowy plik, w którym objaw występuje i zawieszka trwa znacznie dłużej (około 6-8 minut - zmierzone).
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie