Drukowanie - liczba kopi - w 2009i i 2010


Michał J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem przy drukowaniu z liczbą kopi, po wybraniu plotera można zmieniać liczbę kopi, ale po wejściu do właściwości plotera i ustawieniu nietypowego rozmiaru arkusza pole z liczbą kopi się wygasza i niemożna go zmieniać,

nawet jak się ustawi liczbę kopi przed ustawieniem rozmiaru arkusza to program wysyła tylko jedną kopię na ploter :(

W czym może być problem i czy możecie coś na to poradzić ??

wersje:

2009i - "2009.07.30(11052)"

2010 - "2009.12.31(14240)"

pozdr.

Michał J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczbę kopii można ustawić we właściwościach plotera, w tym samym miejscu, co rozmiar papieru, czyli:

Wybieramy ploter / [Właściwości]

Zakładka "Urządzenie i ustawienia dokumentu", Przycisk [inne właściwości]

Zakładka "Papier/jakość, przycisk [Zaawansowane]

W drzewku jest opcja "Liczba kopii", gdzie można ustawić ilość kopii

Wszystko zobrazowane na załączonym pliku

post-127-1348487281,6177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Owszem tak też to można ustawić, ale to zależy jaki ploter jest zainstalowany, u mnie to wygląda trochę inaczej i wiąże się z klikaniem na dodatkowe zakładki co wydłuża czas ustawień.

Przedstawiony sposób też próbowałem na różnych konfiguracjach sprzętowo-systemowych i niestety w tym sposobie program też wypuszcza 1 kopię na ploter.

Liczba kopi w oknie DRUKUJ działa prawidłowo tylko przy standardowych rozmiarach papieru :(

Może programiści zrobili by na szybko jakiegoś patch'a do tego problemu.

pozdr.

Michał J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobny problem. Dotyczył plotera HP w którym w sterownikach nie ustawia się liczby kopii.

Problem rozwiązałem w następujący sposób:

Wszedłem w ustawienia plotera ale przez pasek Start - nie z okna wydruku ZwCADa!!!

Zdefiniowałem wtedy niestandardowy (uniwersalny dla mnie, bo automatycznie docinany) format papieru (z rolki) 610x1000 i USTAWIŁEM GO JAKO DOMYŚLNY dla całego systemu.

Teraz w ZWCADzie wybierając ploter domyślnie ustawia się właśnie taki papier i nie blokuje sie gadżet ilości kopii!!!! On się blokuje dopiero wtedy gdy coś zmienimy w ustawieniach - trzeba więc wszystko ustawić z poziomu systemu i nie dotykać się ustawień przez ZwCADa...

Pozro.

Mam nadzieję, że pomogłem przynajmniej czasowo dopóki tego nie naprawią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. No tak, ale to nie zmienia sytuacji. Błąd jest błędem. Dziwne jest tylko to, że w najnowszej wersji taka prosta rzecz nie działa. Ustawianie za każdym razem liczby kopii z poziomu systemu dla różnych rozmiarów wydruku jest strasznie uciążliwe !

Czy producent programu coś z tym zrobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to denerwuje, bo przetwarzanie niektórych rysunków do plotowanie trawa wieki.

Witam. No tak, ale to nie zmienia sytuacji. Błąd jest błędem. Dziwne jest tylko to, że w najnowszej wersji taka prosta rzecz nie działa. Ustawianie za każdym razem liczby kopii z poziomu systemu dla różnych rozmiarów wydruku jest strasznie uciążliwe !

Czy producent programu coś z tym zrobi ?

Nie chodzi o ustawienie liczby kopi tylko ustawienie formatu papieru tak żeby wydruk odbywał się ze standardowego sterownika (obowiązującego w windows) drukarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak Ty Michał J ominąłem drukowanie wielu kopii z ZWCAD'a poprzez drukowanie kolejnych kopi bezpośrednio z plotera lub czasami po prostu wysyłam pliki do PDF'a i drukuje z niego lecz o wiele szybciej drukuje się bezpośrednio z plotera jeśli posiada on funkcję kolejkowania w moim przypadku jest to HP DESIGNJET 800C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem taki sam problem jak Ty Michał J ominąłem drukowanie wielu kopii z ZWCAD'a poprzez drukowanie kolejnych kopi bezpośrednio z plotera lub czasami po prostu wysyłam pliki do PDF'a i drukuje z niego lecz o wiele szybciej drukuje się bezpośrednio z plotera jeśli posiada on funkcję kolejkowania w moim przypadku jest to HP DESIGNJET 800C.

Też tak robie, ale tylko przy małych projektach, przy większych to masakra, a jak jeszcze kilka osób też musi plotować to jeszcze większa masakra, ciężko znaleźć swój plik w kolejce gdy u większości osób początek ścieżki do pliku jest taki sam :( a ploter nie wyświetla pełnej ścieżki tylko jej początek.

Robię też tak że kopiuje formatkę X razy obok siebie i puszczam jeden arkusz z X kopiami, ale to też jest uciążliwe.

Czekam z niecierpliwością aż ten problem zostanie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W ZWCAD 2011 wyświetlanie i sterowanie liczbą kopii jest poprawione. U mnie działa z drukarką WC 5020 Xeroxa, ale nie działa z HP Desingjet 500 plus to znaczy można ustawić ilość kopii ale drukuje tylko jedną. Czy to tylko mój problem czy ogólny. Korzystam z serwera wydruku TP Link TP-PS310U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez parę lat drukowałem z plotera HP DesignJet 110 (wcześniej z 500) i oprócz jednej wcześniejszej wersji ZWCada o której kiedyś wyżej pisałem wszystko było ok. Zawsze drukowałem parę kopii z rolki tego samego rysunku i potem jednym cięciem docinałem oba sąsiednie rysunki do formatu. Było dobrze w Zwcadzie 2007, 2008, 2009, 2010. W 2011 już nie mogę sprawdzić.

HP DesignJet 110 był z kartą sieciową i drukowanie szło przez LAN, HP pięćsetka była podpięta do jednego kompa z udostępnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.