ZWCAD 2019 nadpisywanie uchwytów - [rozwiązany]


luckyluke88

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2018.07.26(35476)_x64

Cześć, mam kolejny problem. Chodzi o nadpisywanie uchwytów. Załóżmy, że chcę wstawić linię prostą. W ZWCAD 2015 już przy wyborze pierwszego punktu mogłem przycisnać PPM i wybrać z menu kontekstowego jaki typ uchwytu mnie interesuje. W ZWCAD 2019 wstawiam linię, ale wybierając punkt bazowy nie mogę otworzyć menu kontekstowego po przyciśnięciu PPM. Przyciskam nic się nie dzieje i w pasu poleceń mam komunikat "Brak lini lub łuku do kontynuacji". Co ciekawe, określając drugi punkt, przyciskam PPM i menu kontekstowe się pojawia w raz z możliwością wybrania uchwytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chciałbym Pan otworzyć rozwijane menu z punktami charakterystycznymi? Proszę użyć kombinacji SHIFT+PPM.
Czy to menu ma Pan na myśli?

Możliwe, że ma Pan inne ustawienia w OPCJACH (OPCJE/USER PREFERENCES/RIGHT CLICK CUSTOMIZATION)

368120187_ZWCAD2019.PNG.e13253c305c657fb789633cc2c2824ef.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chodzi właśnie o Shift+PPM 
Nie znałem wcześniej tej kombinacji ponieważ wystarczało gdy przyciskałem ppm i mogłem to wybrać z menu kontekstowego. 
Mam zaznaczoną opcję, która jest w czerwonym kwadracie a pomimo to, wstawiając linię, przenosząc czy kopiując obiekty, kiedy mam określić pierwszy punkt po naciśnięciu prawego przycisku nic się nie dzieje, lub obiekt jest przenoszony w dziwne miejsce. Skrót Shift+PPM rozwiązuje ten problem. Muszę się tylko do niego przyzwyczaić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę wejść w opcje RIGHT CLICK CUSTOMIZATION i zaznaczyć jedną z dwóch ostatnich opcji (oznaczone czerwonym kwadratem na załączonym screenie).

Pojawia się rozwijane menu, a w nim opcje z nadpisywaniem punktów charakterystycznych.

369704096_ZWCAD2019_01.PNG.95030a02e008776e74d29f471d6dce7b.PNG

Tak wygląda menu po zaznaczeniu jednej z funkcji PPM. Jest SNAP OVERRIDES, które rozwija się po najechaniu kursorem. (screen poniżej)

604479578_ZWCAD2019_02.png.a5daeeacdc1ad9d5f7cecb3180884b55.png

Kombinacja SHIFT+PPM pomija rozwijane menu i od razu uruchamia menu z nadpisywaniem punktów charakterystycznych.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • pawmal zmienił(a) tytuł na ZWCAD 2019 nadpisywanie uchwytów - [rozwiązany]

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie