Blok - długie oczekiwanie na wykonanie komendy (ZWCAD 2018)


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem, że ZWCAD 2018 (SP1 i SP2-beta) VERNUM = "2018.02.11(28325)_x64"  (wszystkie wersje) mają problem z blokowaniem rysunków.

Otrzymuję od architektów pliki, które wstawiam do mojego pliku dwg jako bloki.
W oryginalnym pliku tworzę blok i kopiuję go do mojego pliku dwg. Problem pojawia się, gdy muszę zblokować duże podkłady złożone z kilkuset lub kilku tysięcy elementów. Program wiesza się i czas oczekiwania na utworzenie bloku może trwać od kilku do kilkunastu minut. Pliki złożone głównie z takich elementów jak linie, polilinie, bloki, wymiary, bloki z atrybutami, kreskowania.
Pliki dwg tworzone są w Archicadzie, Revicie lub SketchUpie. Nie ma w sumie znaczenia, bo każdy z plików blokuje się bardzo długo. Partie rysunków są blokami, dlatego czasami rozbijam je na proste elementy, ale wtedy jest jeszcze gorzej.... Program potrafi przetwarzać plik przez 5-10minut i dłużej. Finalnie blokuje element, ale proces zbyt długo trwa.

Te same pliki poddane dokładnie takiej samej procedurze w AC lub Bricscadzie zajmują ułamki sekund. Czasami może trwa to 1-2 sekundy ale rzadko, zazwyczaj procedura przebiega błyskawicznie (ułamki sekund).
Mogę podesłać w wiadomości prywatnej kilka przykładowych plików i opisać problem.
Niestety nie mogę udostępnić plików na forum.

 

Uzupełnienie:

Stworzyłem w pustym pliku w ZWCADZIE 2018 vernum = "2018.02.11(28325)_x64 rysunek, w którym znajdowało się 5776 obiektów (linie, polilinie, bloki złożone z linii i polilinii) i poddałem procedurze blokowania. Blokowanie wszystkich elementów trwało 2-3 minuty... Im więcej elementów do zblokowania tym dłużej trwa procedura....

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę stworzyć rysunek, w którym jest kilka tysięcy elementów (np. ponad 5000 różnych elementów - linie, polilinie, bloki, bloki z atrybutami itd.). Następnie wybrać wszystko i spróbować zblokować za pomocą komendy BLOK (block). U mnie cała procedura komendy trwa od kilkunastu sekund do kilku/kilkunastu minut (zależnie od ilości blokowanych elementów).

Proszę spróbować choćby z załączonym przeze mnie plikiem (proszę zaznaczyć wszystko, wpisać BLOK ew. _block, podać nazwę, wybrać punkt wstawienia bloku i zatwierdzić komendę). U mnie program zaczyna mielić i zawiesza się i wisi, póki nie przetworzy komendy.

Drawing - block.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny problem z blokami (dużymi, mam na myśli złożonymi z dużej ilości elementów). Program przestaje wyświetlać/łapać punkty charakterystyczne...
Załączam wideo obrazujące problem i przesyłam w PM przykładowy plik, w którym można sprawdzić problem.
Blok utworzony w ZWCADZIE 2018, ale sam rysunek powstał w innym programie (najprawdopodobniej SketchUP lub Archicad).

Nagrywaj_2018_02_22_22_31_13_392.mp4

Procedura:
1. Wywołuję komendę DIST (distance).

2. Wybieram pierwszy punk pomiaru (np. bliski)
3. Wybieram drugi punkt pomiaru (po przeciwległej stronie) np. bliski lub prostopadły

Program ma problemy ze znalezieniem punktów charakterystycznych i przyciągnięciem znacznika do konkretnych punktów (np. prostopadły lub bliski). Muszę poruszać znacznikiem lub chwilę czekać aż program coś znajdzie. Czasami jednak nic nie może odnaleźć pomimo tego, że punkty są. W AC działa OK.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie