Blok - długie oczekiwanie na wykonanie komendy (ZWCAD 2018)


Chris

Recommended Posts

Witam,

zauważyłem, że ZWCAD 2018 (SP1 i SP2-beta) VERNUM = "2018.02.11(28325)_x64"  (wszystkie wersje) mają problem z blokowaniem rysunków.

Otrzymuję od architektów pliki, które wstawiam do mojego pliku dwg jako bloki.
W oryginalnym pliku tworzę blok i kopiuję go do mojego pliku dwg. Problem pojawia się, gdy muszę zblokować duże podkłady złożone z kilkuset lub kilku tysięcy elementów. Program wiesza się i czas oczekiwania na utworzenie bloku może trwać od kilku do kilkunastu minut. Pliki złożone głównie z takich elementów jak linie, polilinie, bloki, wymiary, bloki z atrybutami, kreskowania.
Pliki dwg tworzone są w Archicadzie, Revicie lub SketchUpie. Nie ma w sumie znaczenia, bo każdy z plików blokuje się bardzo długo. Partie rysunków są blokami, dlatego czasami rozbijam je na proste elementy, ale wtedy jest jeszcze gorzej.... Program potrafi przetwarzać plik przez 5-10minut i dłużej. Finalnie blokuje element, ale proces zbyt długo trwa.

Te same pliki poddane dokładnie takiej samej procedurze w AC lub Bricscadzie zajmują ułamki sekund. Czasami może trwa to 1-2 sekundy ale rzadko, zazwyczaj procedura przebiega błyskawicznie (ułamki sekund).
Mogę podesłać w wiadomości prywatnej kilka przykładowych plików i opisać problem.
Niestety nie mogę udostępnić plików na forum.

 

Uzupełnienie:

Stworzyłem w pustym pliku w ZWCADZIE 2018 vernum = "2018.02.11(28325)_x64 rysunek, w którym znajdowało się 5776 obiektów (linie, polilinie, bloki złożone z linii i polilinii) i poddałem procedurze blokowania. Blokowanie wszystkich elementów trwało 2-3 minuty... Im więcej elementów do zblokowania tym dłużej trwa procedura....

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Proszę stworzyć rysunek, w którym jest kilka tysięcy elementów (np. ponad 5000 różnych elementów - linie, polilinie, bloki, bloki z atrybutami itd.). Następnie wybrać wszystko i spróbować zblokować za pomocą komendy BLOK (block). U mnie cała procedura komendy trwa od kilkunastu sekund do kilku/kilkunastu minut (zależnie od ilości blokowanych elementów).

Proszę spróbować choćby z załączonym przeze mnie plikiem (proszę zaznaczyć wszystko, wpisać BLOK ew. _block, podać nazwę, wybrać punkt wstawienia bloku i zatwierdzić komendę). U mnie program zaczyna mielić i zawiesza się i wisi, póki nie przetworzy komendy.

Drawing - block.dwg

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze inny problem z blokami (dużymi, mam na myśli złożonymi z dużej ilości elementów). Program przestaje wyświetlać/łapać punkty charakterystyczne...
Załączam wideo obrazujące problem i przesyłam w PM przykładowy plik, w którym można sprawdzić problem.
Blok utworzony w ZWCADZIE 2018, ale sam rysunek powstał w innym programie (najprawdopodobniej SketchUP lub Archicad).

Nagrywaj_2018_02_22_22_31_13_392.mp4

Procedura:
1. Wywołuję komendę DIST (distance).

2. Wybieram pierwszy punk pomiaru (np. bliski)
3. Wybieram drugi punkt pomiaru (po przeciwległej stronie) np. bliski lub prostopadły

Program ma problemy ze znalezieniem punktów charakterystycznych i przyciągnięciem znacznika do konkretnych punktów (np. prostopadły lub bliski). Muszę poruszać znacznikiem lub chwilę czekać aż program coś znajdzie. Czasami jednak nic nie może odnaleźć pomimo tego, że punkty są. W AC działa OK.

Edited by Chris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...