pasek Właściwości


maciejo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ooo, widzę, że nasz Admin też nocny Marek :)

Chodzi o pasek ikon o nazwie "Właściwości"- ten zawierający style linii, warstwy itd.

Po ingerencji w paski ikon: po podmianie lub edycji obrazków, usunięciu niektórych ikon, wstawieniu innych itp. - czyli raczej "niewinnych" zabiegach - po zamknięciu i ponownym uruchomieniu programu znika zawartość paska: okienka warstw, stylów linii itd. są puste. Nie pomaga na trwale sztuczka polegająca na wywołaniu innego, wcześniej zasejwowanego pliku .mnu - prawidłowy pasek pojawia się i owszem... ale po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu jest znowu pusty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki życzliwości jednego z użytkowników programu, udało nam się opracować tymczasowe rozwiązanie problemu.

Rozwiązanie polega na tym, żeby po dostosowaniu swoich ikonek, zapisać ustawienie ikonek w pliku MNU. W tym celu proszę wpisać polecenie _+customize 1.

W okienku, które się otworzy w zakładce Paski ikon proszę kliknąć "Export" w okienku wybrać paski, które mają być zapisane, a następnie określić ścieżkę dostępu do pliku.

W kolejnym kroku należy w uruchomić polecenie _options, W okienku wejść w zakładkę Profile, wybrać profil i kliknąć [Przywróć] - zostaną ustawione domyślne ustawienia ikon.

Ostatnim krokiem jaki należy wykonać, jest uruchomienie polecenia "menuload" w okienku proszę kliknąć [Przeglądaj] i wskazać plik MNU który był zapisany na początku. W polu [Nazwa pliku] wpisana zostanie ścieżka do pliku MNU, powyżej proszę zaznaczyć opcję "Zastąp wszsytk" i kliknąć [Wczytaj].

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za zainteresowanie tematem. Spróbuję tę procedurę zastosować.

Stwierdziłem, że jeśli się nie ingeruje w zawartość paska Właściwości (czyli pozostałe można edytować, zmieniać ikonki itp) to problem nie występuje czyli, póki co, nie ruszać paska Właściwości :).

Przy okazji: dziękuję za rozwiązanie problemu polecenia SLICE (PŁAT)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki postulat odnośnie ustawień osobistych to znaczy żeby profil eksportowany

zawierał:

1. ustawienia menu szczególnie toolbarsy w których mam swoje indywidualne ikony, często również rozwijalne;

2. ścieżki dostępu do do plików;

3. lista wczytanych aplikacji.

4. ewentualnie inne ustawienia

Jednocześnie żeby profil działał w nowszej wersji również po aktualizacji.

Obecnie czasem profil działa czasem nie. Na pewno nie działa po instalacji nowej wersji programu.

Mam wiele pracy z przywróceniem moich ustawień, z tym żeby wszędzie przywrócić moje ikonki (ostatnio robiłem to przez kopiowanie ze starszej wersji - polecenie customize, następnie Copy button image, zmiana okna i paste button image )

Chyba jest możliwe zapisać to w jednym pliku (może aplikacji która to wszystko ustawi również w rejestrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.