Ustawienia ZWCAD 2018 na serwerze sieciowym


tuss

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

vernum = "2017.12.05(24685)_x64

Mam kilkanaście stanowisk w biurze i chciałbym tak skonfigurować ZWCAD-a aby wszystkie ustawienia były zapisane na serwerze, np

-ustawienia wydruku

-pliki *dwt

-customization file ( tu mam dodane własne Menu z naszymi lispami)

-lispy

Pytanie jest następujące : czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? czy np przeniesienie struktury katalogów z AppData i Program Files na serwer i ich modyfikacja to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, aby ustawiania były wspólne. Trzeba wiedzieć, że podczas otwierania, program korzysta z tych plików, a podczas zamykania, zapisuje końcowe ustawienia. Owszem, pliki można umieścić na dysku wspólnym, aby można było je skopiować i wykorzystać jednak lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Oczywiście instalacja i uruchamianie ZWCADA będzie z dysku lokalnego. To co chciałbym mieć na serwerze zaznaczyłem poniżej.

Idea jest taka, aby każdy użytkownik korzystał z tych samych ustawień(szablony, style wydruku itd). Lokalizacja sieciowa jest wygodna, bo zmieniam to w jednym miejscu a nie na kilkunastu(dziesięciu) komputerach.

Co do zmian w plikach to ZWCAD 2018 podczas zamykania modyfikuje plik *.CUIX. tylko nie wiem dlaczego? ZWCAD 2015 tego nie robił.

image.png.d1f7b1e2bf9d638414e2dada9c9b6645.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2018 o 05:45, tuss napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Mimo wszystko będę testował działanie programu ze ścieżkami na serwer. 

Za jakiś czas napiszę jak to działa

W mojej opinii bardzo dobre rozwiązanie.

Na serwerze: szablony + style wydruku + definicje kreskowań rodzajów linii (jeśli nietypowe) + lispy (i inne rozszerzenia) + biblioteki bloków + (opcja menu częściowe)

Lokalnie: indywidualne własne menu + własne bloki + własne lispy

Uprawnienia na serwerze R-O dla wszystkich + 1 (2) user-(ów) jako admini (mogą edytować, poprawiać, uzupełniać zasoby)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużej ilości użytkowników jedyne słuszne, aby mieć kontrolę nad jakością dokumentacji.

Odniesienia na serwer działają poprawnie(szablony style wydruków itd) 

Mam jednak problem z własnym menu. Pomysł miałem taki aby stworzyć 2 profile

1. firmowy - własnie ze ścieżkami na serwer

2. domyślny - ścieżki domyślne.

Tak aby użytkownik miał możliwość (po zmianie profilu na domyślny) modyfikacji czy testów na szablonach czy stylach wydruku.

Mam stworzone dodatkowe menu (*mnu) i załadowane poprzez _menuload. Niestety po zmianie profilu z firmowe=>defoult i odwrotnie maoje menu się nie ładuje. Problem podobno został zgłoszony do ZWSOFT, ale to może potrwać.

Moje pytanie jest następujące :czy  można załadować menu podczas startu programu z poziomu lispa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.
Np przy starcie ZWCADa wczytywany jest plik :

c:\Program Files\ZWSOFT\ZWCAD 2018\Support\ZWCAD2018.lsp

Przy otwieraniu pliku wczytywny jest plik
%AppData%\ZWSOFT\ZWCAD\2018\pl-PL\Support\ZWCAD2018doc.lsp

Mogą Państwo w jednym z nich użyć czegość takiego:

(if (not(menugroup "NazwaGrupyMenu") )
       (command "_menuload" "X:\\sciezkadopliku\\nazwapliku.mnu"))
    )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie