Czy nikt nie pracuje w Chinach na białym tle???


2P

Recommended Posts

Testuję ZW2018 SP1 vernum = "2017.12.05(24685)_Win32"

Z przykrością stwierdzam, że od lat widać, że nikt z producentów nie testuje programu z ustawieniem białego tła roboczego. Już zaczynam się obawiać, że w którejś kolejnej wersji zlikwidują możliwość zmiany tła - oby nie. Bo trzeba będzie się pożegnać z ZW.

Ale do rzeczy:
Nadal jest błąd ustawiania warstwy na Lock. Obiekty na takiej warstwie robią się ciemniejsze, a w przypadku białego tła powinny robić się jaśniejsze. Te sam błąd był kiedyś w ZW plus, ale poprawili - teraz poprawka idzie opornie. Poprawiono natomiast analogiczną sytuację przy edycji bloku (w rysunku). W trakcie edycji bloku reszta rysunku na białym tle się rozjaśnia, a nie jak jeszcze niedawno zmieniała kolor na dopełniający. :) :)

Czy jest możliwość ustawienia koloru tłą interfejsu użytkownika. Ten ciemny pasuje do Lightroomu, a nie do cada (jak dla mnie) Szczegołnie jak ktoś pracuje na jasnym tle (białym) kontrast między tłem pracy a interfejsu jest męczący. Zresztą nawet jak ktoś pracuje na standardowym kolorze, to wg mnie wyskakujące okienka, które są jasne męczą oczy.

Czy jest więc jakaś możliwość zmiany koloru ekranu? Pamiętam, że były kiedyś wersje ZW z predefiniowanymi różnymi kolorami tła - to było fajne!

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie przyciemniania kolorów na zablokowanej warstwie, to zrobiłem monit do ZWSOFT. Nie ma obecnie możliwości zmiany koloru interfejsu z poziomu użytkownika. Może rozwiązaniem będzie na ten moment praca w kolorze 253 lub 254? Sprawdzimy możliwość zmiany interfejsu przez modyfikację pliku, który tym steruje.

Link to comment
Share on other sites

Udało się nieco rozjaśnić interfejs ZWCAD 2018. Wystarczy podmienić plik Style.zus w katalogu użytkownika. Plik w załączeniu. Warto zrobić kopię pliku oryginalnego.

W tym celu proszę otworzyć dowolny folder i w pasku adresu (z lewej strony) wkleić:

%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018\pl-PL\Support
lub
%appdata%\ZWSOFT\ZWCAD\2018\en-US\Support

Style.zus

2017-12-27 14_16_19.png

Link to comment
Share on other sites

  • pawmal changed the title to Czy nikt nie pracuje w Chinach na białym tle???
  • 1 month later...
  • pawmal changed the title to Czy nikt nie pracuje w Chinach na białym tle??? [rozwiązany]
  • pawmal locked this topic
  • 2 months later...

W SP2 teoretycznie poprawiono problem rozjaśniania (a nie przyciemniania) elementów zewnętrznych podczas edycji bloku. (Odpowiedni wątek na forum został zamknięty). Niestety błąd pozostał częściowo. Tzn. Część kolorów zachowuje się poprawnie, ale część kolorów już nie! Np u mnie elementy o kolorze 194 (fioletowy) zmieniają się na jakiś zgniło zielony w trakcie gdy edytuję jakiś blok. Podobnie kolor 144.

 

Link to comment
Share on other sites

  • dmatusz3 changed the title to Czy nikt nie pracuje w Chinach na białym tle???
  • dmatusz3 unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...