Monitor 4k - niepełne wyświetlanie okien


Jarek

Recommended Posts

Również wykorzystuję w trakcie pracy na ZWCAD 2018 monitor o rozdzielczości WQHD (2560x1440) - jako dodatkowy podpięty do laptopa. Przekątna ekranu wynosi 27 cali.
Nie zaobserwowałem takich problemów. Mam natomiast problem z wielkością okien dialogowych i tekstów, które wg mnie są zbyt małe. Pracując po 8-12h dziennie oczy strasznie męczą się od wpatrywania się w małe teksty...
Podejrzewam, że w przypadku monitorów 4K będzie jeszcze gorzej. Przydałaby się funkcja (np.  w ustawieniach programu/opcjach), która pozwala na przeskalowanie okien dialogowych i ich tekstów.

Ma Pan może zmienione skalowanie czcionek w systemie WINDOWS? Funkcja: Zmień wielkość tekstów i innych elementów.
Ja mam ustawioną wartość inną niż standardowa i zauważyłem, że niektóre programy nie radzą sobie z niestandardowymi ustawieniami wyświetlania w Windowsie. Objawia się to właśnie błędnym wyświetlaniem okien poszczególnych programów (np. teksty lub ikony nie mieszczą się w oknie programu i są ukryte lub ucięte). W ZWCADZIE 2018 nie zaobserwowałem tego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie ZWCAD 2018 w przypadku okna komendy HATCH nieprawidłowo skaluje to okno. Testowałem różne ustawienia wielkości/skalowania czcionek w Windows i przy 115% okno komendy HATCH wyświetlane jest przez program prawidłowo, ale już przy 120% (i większej wartości) jest problem jak na przedstawionym przez Pana screenie. Co dziwne inne duże okno (np. od komendy FIND) wyświetlane i skalowane jest prawidłowo niezależnie od ustawień wielkości czcionek w Windowsie (przynajmniej w tych wartościach, które testowałem 100; 115; 125 i 150%).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...