Interface klasyczny - zmiana wymiarów list rozwijalnych


perlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam raczej ogólne pytanie do UI.

Czy jest możliwość zmiany wymiarów list rozwijalnych umieszczonych w toolbarsach? W szczególności chodzi mi o zmniejszenie szerokości list rozwijalnych w toolbarsie Properties. W wersji 2018 są one szersze niż w 2015+ - uważam że niepotrzebnie. Chciałem załączyć zrzut ekranu, ale dziwnym trafem jak mam focusa na ZwCAD2018 to nie działa klawisz PRT SCR. Na starszej wersji jest ok. Tak jakby ZwCAD2018 przechwytywał obsługę klawisza prt scr. To tak jako drugi temat , być może do przeniesienia do osobnego wątku.

vernum = "2017.10.09(22328)_x64_S"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby mieć zrzut ekranu, proszę spróbować tego darmowego programu do zrzutów http://getgreenshot.org/

Ma wiele zalet i spore możliwości konfiguracji, np. automatyczne otworzenie zrzutu w lekkim edytorze, oraz automatyczny zapis zrzutu na dysk do wybranego katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie go używam. Jest bardzo dobry. problemy z prt scr były przejściowe więc załączam zrzuty. Do porównania za jednostkę długości przyjąłem szerokość standardowej ikony w pasku. W ZwCAD2015 cały pasek zajmuje ok 23 ikon, w 2018 28 ikon. Po rozwinięciu przykładowej listy grubości linii widać wyraźnie zbędne puste pole po prawej stronie zawartości listy, jak również przykładowe linie nie muszą być takie długie. Sama lista ma w 2015+ szerokość 4 ikon, a w 2018 8 ikon. Wg mnie czyste marnotrawstwo. Rozumiem, ekrany panoramiczne 3x szersze niż wyższe lobby producentów monitorów i te sprawy ;) Może jednak da się coś z tym zrobić?

2017-11-13 11_14_28-ZWCAD 2018 Trial version (Remained 27 Days) - [Drawing1.dwg].png

2017-11-13 11_13_28-ZWCAD Architecture - [Drawing1.dwg].png

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

vernum = "2017.12.05(24685)_x64" (read only)

Niestety listy nadal są niepotrzebnie zbyt szerokie. A można by od biedy zastosować rozwiązanie z listy warstw. Rozwinięta lista jest szersza niż pole combo w pasku ikon ale i tak zawiera dodatkową niepotrzebną pustą przestrzeń. Wygląda to taj jakby wszystkie listy dostawały zbędny margines.

 

2017-12-11 14_48_11-ZWCAD 2018 Trial version (Limited) - [Drawing2.dwg].png

2017-12-11 14_45_53-ZWCAD 2018 Trial version (Limited) - [Drawing2.dwg].png

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie