[C#] Problem z działaniem własnej nakładki w ZWCAD 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś podpowie jak skompilować kod aby działał poprawnie w ZWCAD 2017. Gdy testuję w AutoCad to jest wszystko dobrze.. Podmieniłem referencje do plików z ZWCAD (ZwDatabaseMgd.dll i ZwManaged.dll). Nakładka pobiera wartości z tekstu wieloliniowego MText. W ZWCAD czasami zadziała ale głównie funkcja nie zwraca wyniku. Wczytuje się ale bez uzyskania rezultatu. Co może być błędem? Wersja VS czy .Net, czy coś innego? Myślę, że są to proste funkcje i nie powinny różnić się od AutoCad, gdzie wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie opisu nie potrafię zdiagnozować co może być przyczyną opisanych problemów.

2 godziny temu, kaminki napisał:

W ZWCAD czasami zadziała ale głównie funkcja nie zwraca wyniku.

Jaka ma być forma zwracanego wyniku? czy ma się coś wyświetlać w wierszu poleceń? czy w trybie debugowania funkcja nie przypisuje wartości do zmiennej?

2 godziny temu, kaminki napisał:

Wczytuje się ale bez uzyskania rezultatu

Jaki ma być rezultat? a jaki jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez zaznaczenie obiektów na rysunku program wybiera tylko MText i go przetwarza, tj pobiera i wyciąga wartości liczbowe przez regex. Sumuje uzyskane liczby i wyświetla numer i sumę w linii komend. W programie AutoCad działa tak jak powinno. W ZWCad ładuję plik .dll, wywołuje komendę i wybieram obiekty, lecz tu tylko pokazuje ile znalazło obiektów i kończy działanie. Może problem jest z samym wyświetleniem wyniku?

Edytowane przez kaminki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kruszynski napisał:

Może tak być.
Próbował Pan debugować program ?

Nic nie wykazywało. Pokazuje, że wszystko powinno być ok. A jakich wersji powinienem użyć do poprawnej pracy ( Visual Studio 2015, Framework .Net  4.6)? Może jakieś dodatkowe opcje?  I czy muszę mieć SDK dla programu czy podpięcie plików ZwDatabaseMgd.dll i ZwManaged.dll jest wystarczające? Na forum znalazłem, że można uzyskać SDK wysyłając wiadomość mailową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kruszynski napisał:

Nie pracuje na co dzień w .Net więc mogę się mylić, ale o ile wiem, to wersja Visual Studio w przypadku .Net nie powinna mieć znaczenia. Postaram się sprawdzić jak powinna być wersja .Net . SDK wyślę, w odpowiedzi na mail jaki Pan do nas przysłał.

W takim razie czekam na SDK i jeśli będą problemy to będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie