Bloki - lokalizacja względem obiektu (F3)


Chris

Recommended Posts

Dzień dobry,

zauważyłem, że ZWCAD 2018 vernum = "2017.09.18(21849)_x64" nie radzi sobie z łapaniem niektórych punktów charakterystycznych w blokach, które mają wartość skali dla współrzędnej Z inną niż 1 (np. 1000 jak na pokazanym przykładzie). Próbuję złapać punkty przecięcia linii w blokach, ale niestety ZWCAD 2018 "nie widzi" ich. Sprawdzałem ZWCAD+ 2015 oraz inne CADy i nie mają problemu ze złapaniem punktów przecięcia linii w blokach.

Nie jest to dramat i rozwiązanie jest proste (wystarczy zmienić wartość skali bloku dla współrzędnej Z na 1), ale jednak wskazuję, że możliwe jest poprawienie kodu programu żeby radził sobie lepiej w takich przypadkach. Jeśli program będzie radził sobie z łapaniem punktów bez konieczności zmiany skali będzie to zawsze na korzyść dla użytkownika i zaoszczędzi to użytkownikowi trochę cennego czasu (tym bardziej, że konkurencja w takich przypadkach radzi sobie bez problemów).
Dostaję sporo rysunków (podkładów architektonicznych), które tworzone są w programach do modelowania w 3D (np. Archicad) i za każdym razem muszę poprawiać takie przypadki "dziwnych skal". Gdyby to były jednostkowe przypadki to pewnie nie zwracałbym na to uwagi, ale spotykam się z tego typu problemem dość często.

59e024db3c584_ZWCAD2018-blok-lokalizacjawzgldemobiektu.thumb.PNG.3402e936efac5b80b2d006d657c4bd14.PNG

Rysunek_01.dwg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...