Rysowanie słupa - niestabilność z ZwCad


qsek

Recommended Posts

vernum: 2017.07.21(19945)_x64_S, wersja angielska 

system operacyjny: Windows 8.1 64 bity 

Procesor: AMD FX(tm)-6100 Six-Core  3,3GHz

Pamięć RAM: 8,00GB

Za każdym razem jak rysuję przekrój boczny słupa to wywala mi e-cada w kosmos. Po narysowaniu przekroju nie mogę użyć żadnej innej funkcji e-cad "bad nil".

Muszę restartować ZwCad'a tracę wszystkie zapamiętane ustawienia w funkcji przekrój boczny słupa. Zdarza się że wywala mi samego ZwCada.

Poza tym gdy przychodzi przekrój słupa większy niż 450, to program nie wymiaruje strzemienia w rombie.

Wiem że była informacja, że e-cad jest niestabilny z wersją 64 bity, ale niestety gdzy na moim sprzęcie zainstaluję 32 to pojawiają się problemy z samym ZwCadem, poniżej temat z forum.

Czy ten problem będzie nadal istniał z ZwCad 2018 64 bity.

Po prostu dostaję białej gorączki

 

Link to comment
Share on other sites

Nakładki e-CAD same w sobie nie generują problemów związanych ze stabilnością i zachowaniem programu/platformy CAD. Nakładki działają wewnątrz środowiska programu CAD i wywołują jedynie komendy oraz narzędzia w nim zaszyte.

Ponadto sprawdziłem rysowanie słupa w e-CAD zarówno w:
vernum = "2017.07.21(19945)_x64_S"
VERNUM = "2017.09.18(21849)_x64" (jest to już ZWCAD 2018)
i potwierdzam że działa ono prawidłowo, jak zresztą pozostała część narzędzi e-CAD.

Edited by e_CAD
Link to comment
Share on other sites

Dziwne jest również to, że jak Pan pisze ZWCAD w wersji 32bit generuje Panu problemy.

Kiedyś ZWCAD generował problem przy zoomowaniu, lub wstawianiu bloków (teraz jest już to poprawione) i użytkownicy błędnie mogli to kojarzyć z tym że nakładka e-CAD może generować błąd bo występował on akurat po kliknięciu w ikonę e-CAD (próba narysowania czegoś). Jednak przyczyna leżała w samym mechanizmie ZWCAD z którego korzysta oprogramowanie e-CAD i konkretnie dotyczyła ogólnie wstawiania bloków atrybutowych w ZWCAD, które są powszechnie stosowane i mechanizm ten używany jest po kliknięciu w wiele ikon e-CAD, np: rysowanie przekroju słupa, belki, itd. Klikając w ikonę e-CAD wywoływanych jest szereg komend i funkcji programistycznych i być może w połączeniu z konkretną instalacją ZWCAD, konkretną wersją Windows i na konkretnym stanowisku komputerowym występuje taki dziwny splot zdarzeń że w konsekwencji powstaje jakiś wyjątek, co owocuje niestabilnością samego ZWCAD który jak Pan pisze zawiesza się lub wyłącza.

Edited by e_CAD
Link to comment
Share on other sites

Przeanalizujemy opisany przez Pana problem również na innych stanowiskach komputerowych i spróbujemy zasymulować opisany przez Pana przypadek. Jeżeli nam się to uda to spróbujemy poszukać przyczyny i w przypadku jej znalezienia, prześlemy stosowny przykład do serwisu technicznego ZWCAD, który następnie przekazuje go do Producenta ZWCAD, a ten z kolei uwzględnia go w kolejnych kompilacjach ZWCAD.

Link to comment
Share on other sites

Miło jest nam poinformować, że nasi programiści znaleźli przyczynę opisanej przez Pana niestabilności ZWCAD 2017/2018 w momencie rysowania słupa z przekrojem w którym występują strzemiona romboidalne. Przyczyną okazały się tzw. zbiory wskazań obsługiwane przez ZWCAD.

Zmodyfikowaliśmy już kod programu pod kątem ZWCAD 2017/2018 i nową zmienioną wersję (e-CAD Żelbet 12.81) zamieściliśmy już na naszej stronie internetowej www.e-cad.pl w zakładce Aktualizacje.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...