wysyłanie atrybutów komenda attext


KBR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi poprawnie moja procedura eksportu atrybutów., chodzi o dane prętów zbrojeniowych.

w Acadzie miałem

(command "attext" "objects" zbior "" "c" "F:/projekty/zbr1.txt" nazwa)

zamiełem dla ZWcada

(command "attext" "E" zbior "" "c" "F:/projekty/zbr1.txt" nazwa)

jednak jeżeli przygotowując zbior zaznaczę wszystkie atrybuty z całego rysunku to są one wysyłane, jeżeli jednak wybiorę część to niestety powstaje pusty zbór.

Nie używając mojego lispa dzieje się tak samo.

Jest jeszcze taka różnica, że atrybuty puste są zapisywane jako spacja (' '), w acadzie było (''), ale to nie jest wielki problem muszę tylko przerobić makro w Excel

Sorry !

sprawdziłem jeszcze raz i chyba jest wszystko ok.

To znaczy nie całkiem wszystko, ponieważ ZWcad zmienił mi nazwy atrybutów w części bloków np.: "DLUG" na "DLUG_001" i jak wskazywałem te atrybuty to procedura ich nie uwzględniała.

Zauważyłem. że w blokach ze zmienionymi nazwami atrybutów zmieniają się położenia tych atrybutów.

Czy można jakoś automatycznie zmienić te nazwy dodane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam możliwości automatycznej zmiany nazw atrybutów. Może być tak (choć tego nie sprawdzałem), że atrybuty o tych samych nazwach jeśli są w różnych blokach, eksportowane są z różnymi nazwami. Czy bloki, które są ze zmienionymi nazwami są zdefiniowane w pliku? czy w pliku zewnętrznym np: XRef? Czy te nazwy atrybutów są zmienione już w rysunku? czy dopiero zmiana jest w pliku txt do którego atrybuty są zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki są to pliki dwg wstawiane do aktualnego rysunku.

Czasem bloki wstawiam poprzez lisp który normalnie używa komendy -insert, a czasem przez kopiowanie.

Atrybuty mają nazwy zmienione na rysunku. Na jednym rysunku mam bloki o tych samych nazwach, w jednych są atrybuty bez zmian, a w drugich wszystkie mają rozszeżona nazwę o "_001". Wydaje mi się że jest to spowodowane "wywaleniem sie ZWcada" i zapisem. Jest tak że bloki wstawione wcześnie maja zmienione nazwy atrybutów, a wstawiane późnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.