Kropka czy przecinek w QUICKCALC


Parikon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Czy w polskiej wersji językowej nie powinno być możliwości używania klawiatury numerycznej do wykonywania prostych działań matematycznych.  Aktualnie na polskojęzycznym systemie i polskojęzycznym ZwCAD nie można wykonywać prostych działań na liczbach, gdy nie używa się kropki zamiast przecinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wspołrzędnych x.xxx,y.yyyyy kropka i przecinki ok....do kalkuratora przydała by sie opcja wyboru...polecenie pod kalkulator cz"." czy "," i to do wszystkich wersji językowych....ja akurat uzywam angielskiej wersji ARCHITECTURE..... to tez jest element postepu i innowacji

np.

jakas zmienna systemowa CAD pod kalkulator np. CALDECSEP   0/1   wg poniższyh krajów    0=. 1= ,

 

p.s.

Kraje, w których separatorem dziesiętnym jest kropka
Australia, Brunei, Botswana, Chiny, Dominikana, Filipiny, Gwatemala, Honduras, Hongkong, Indie, Irlandia, Izrael, Japonia, Kanada (wszystkie prowincje oprócz Québec), Korea (obie), Malezja, Meksyk, Nigeria, Nikaragua, Nowa Zelandia, Pakistan, Panama, Salwador, Singapur, Sri Lanka, Szwajcaria, Tajlandia, Tajwan, USA (łącznie z terytoriami stowarzyszonymi), Wielka Brytania
Kraje, w których separatorem dziesiętnym jest przecinek
Albania, Andora, Argentyna, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Boliwia, Bośnia, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Cypr, Czechy, Czarnogóra, Dania, Ekwador, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Grenlandia, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Islandia, Kamerun, Kanada (prowincja Québec), Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Litwa, Luksemburg (ale oficjalnie używa się obu separatorów), Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, RPA (oficjalnie, ale kropka jest używana powszechnie w praktyce gospodarczej), Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Turcja, Ukraina, Urugwaj, Wenezuela, Węgry, Wietnam, Włochy, Wyspy Owcze, Zimbabwe
Kraje, w których stosowany jest momayyez
Arabia Saudyjska, Bahrajn, Irak, Iran, Katar, Kuwejt, Oman, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem na  Windows 7 PL  i klawiatura PL tzw. programisty : 

Windows (na pewno do wersji 7) nie uwzględnia  zmiany separatora dziesiętnego w ustawieniach regionalnych z przecinka na kropkę w obsłudze klawiatury numerycznej  ( u mnie daje nadal ',' ) 

Ew. korektę może dokonać odp. aplikacja (  przemapowanie klawiatury ). 

Co ciekawe tak robi np. MS Excel ale już n ie MS Word !  

Prosty test: 

  1. W ustawieniach regionalnych podajemy kropke (.) jako separator dziesiętny
  2. MS Excel po naciśnieciu kropki na klawiaturze numerycznej pojawia się kropka  (czyli lokalnie  poprawnie ! )
  3. W Zwcad 2017 (ENG) po naciśnięciu kropki na klawiaturze numerycznej w linii komend pojawia się przecinek ( błąd ) . 

Dodam, że mój MS WORD 2003 również pokazuje przecinek (czyli ignoruje ustawienie regionalne ! ) . 

 

1 godzinę temu, dmatusz3 napisał:

Nie wiem czy jest w naszej mocy zmiana działania kalkulatora (wydaje mi się, że zmian trzeba dokonać znacznie głębiej).

Wg mnie ZWCAD' także w linii komend ( i oczywiście kalkulator ) powinny przemapować jednak wspierać ew. korekty systemowych zmieniona zmianę separatora dziesiętnego tak jak MS Excel.
Może i głębiej ale jednak ZWCAD'owi powinnno byc bliżej do MS Excel niz MS Word.

Pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki programik zmieniający mapowanie klawiszy o nazwie SharpKeys https://sharpkeys.codeplex.com/

Po zmianach dodajemy wpis do rejestru, restartujemy komputer i zamiast przecinka na klawiaturze numerycznej będzie kropka.

Zawsze też możemy przywrócić początkowy stan klawiszy. Sprawdziłem i działa nawet pod Win 10, w ZWCAD, notatniku i innych programach.

Być może pomoże on nieco.

2017-08-23 12_12_43-SharpKeys.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie