Polecenie burst - kolor tekstu


Recommended Posts

vernum = "2017.07.21(19945)_x64"

Używając polecenia "burst" dla bloku w celu rozbicia z zachowaniem tekstu wszystkie obiekty (np. linia, okrąg, itp.) poza atrybutami tekstowymi zachowują kolor zadany dla bloku. Polecenie burst zamienia kolor na "Jak Blok" w konsekwencji po rozbiciu tekst posiada kolor "Jak Blok" (czarny), pozostałe elementy rozbitego bloku prawidłowy (np. czerwony).

 

W wątku wersji 2015+ wymieniony został ten problem jako jeden z niepoprawionych błędów: " - komenda "burst" rozbija atrybuty do tekstu zwykłego nadając mu kolor "byblock" "

 

W wersji 2017 również zauważyłem ten błąd.

Link to comment
Share on other sites

Elementy bloku zdefiniowane jako kolor: "Jak Blok". Po wstawieniu do rysunku (Wstaw->Blok) kolor bloku zmieniam na np. czerwony. Używam funkcji "Burst", zaznaczam blok. Po zatwierdzeniu elementy takie jak w tym przypadku (prostokąt, okrąg) pozostają koloru czerwonego, lecz tekst zmienia kolor na: "Jak Blok" (łopatologicznie mówiąc jest czarny).

Odpowiadając na pytanie, tak finalnie tekst ma przyjąć taki sam kolor jak linie okręgi itp. elementy.

blok_testowy1.dwg

zrzut1.png

Link to comment
Share on other sites

Tworząc blok z polami tekstowymi i nadając im kolor "JakBlok" przy rozbijaniu funkcją "burst" nie ma takiego problemu jak w przypadku atrybutów tekstowych, o które chodzi w tym wątku.

Nawet jeżeli kolor atrybutów tekstowych zdefiniuję jako "JakWarstwa", później wstawię blok do docelowego rysunku, przeniosę go na warstwę, które ma np kolor czerwony, to używają funkcji "Burst" i tak atrybuty tekstowe automatycznie i uparcie zmieniają kolor na "JakBlok".

Według mnie po użyciu funkcji "Burst" wszystkie elementy oprócz atrybutów tekstowych zachowują się prawidłowo, ponieważ tak jak pisałem zdanie wcześniej nawet jeśli atrybut w bloku ustawiony ma kolor na "JakWarstwa" to i tak po rozbiciu go poprzez "Burst" dostaje kolor "JakBlok", gdzie powinien tak jak pozostałe rozbite elementy mieć kolor "JakWarstwa".

Link to comment
Share on other sites

Dodam, że podczas definiowania bloku, jeżeli atrybutowi tekstowemu ustawi się kolor jako "JakWarstwa" oraz opcję "Ustalony" jako "Tak", po użyciu "Burst" kolor atrybutu pozostaje "JakWarstwa". Jest to swego rodzaju prymitywne obejście problemu niemniej jednak AutoCAD nie ma tego błędu i funkcją "Burst" rozbijając blok, atrybuty tekstowe przyjmują kolor nadany blokowi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...