XREF - skalowanie linii


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Czy istnieje coś takiego jak skalowanie linii w podpiętym XREF?

Mam jeden rysunek, z poliliniami (linia przerywana) w odpowiedniej skali, fajne odstępy itp. Niestety, jak podpinam ten rysunek jako xref, to polilinie wyglądają już jak linie ciągłe. Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem znany jest od dawna i powstał przez "nadmiar" funkcji w cadzie.

wszystko przez GWS (globalny współczynnik skali). Ja osobiście używam zawsze 1 ale niestety dostaje czasem pliki od architektów które maja ustawione np. 50 i dodatkowo niektóre linie maja narzucony swój własny współczynnik skali linii np.0.0001.

Podczytując kilka różnych plików  do swojego rysunku często żaden z nich nie wyświetla sie tak jak powinien.

Problemem też są mapy do ceków projektowych: jeżeli chcemy rysować zagospodarowanie w "cm" a podczytujemy mapę w "m" to przeskalowujemy ja 100x, ale skala linii jest juz różna od oryginału i nie mamy linii przerywanych w swoim rysunku.

Rozwiązaniem jest "naprawa" lub "poprawa" plików które podczytujemy.

Ja to robię tak:

- ustawiam GWS taki jak mam w swoim rysunku we wszystkich xrefach (u mnie zawsze 1)

- zmieniam dla każdego elementu w xrefach współczynnik skali tak aby rysunek wyglądał tak jak przed zmianą GWS (robię to nakładką PROFILEK). Np jeżeli GWS był 50 to zmieniam go na 1 i wszystkim elementom zmieniam współczynnik skali mnożąc jego wartości przez 50 (również dla elementów w blokach).

p.s. mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie