• 2

Justowanie tekstu + skala opisu [Wprowadzono w ZWCAD 2019]


gharalion

Question

Widzę, że nie pojawiło się takie zapytanie, a wydaje mi się, że wielu użytkownikom ZWCADa tego brakuje.

Chodzi o zwyczajne justowanie tekstu - takie jakie znamy chociażby z edytorów tekstowych. Jest niby w Express Tools funkcja Text Fit, ale wymaga on tekstu jednowierszowego, wiec tekst wielowierszowy trzeba rozbijać.

Dodatkowo, to opcja z Autocada - nazywa się ona Annotation Scale - skala opisu - w zależności od ustawionej skali wydruku, wszystkie wysokości tekstu skalowałoby się tak, by na wydruku miał wcześniej określoną wysokość.

Edited by gharalion
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

w multitekście jest możliwość justowania - edycja mt + tracking, trochę upierdliwe to klikanie ale działa. Natomiast przydało by się w ogóle edytowanie "wsadowe" cech multitextów (kilka mt na raz), widoczność wszystkich cech mt w okienku  properties i nadpisywanie cech (_MATCHPROP) które się ustawia wewnątrz okienka multitextu (np własnie ten tracking czy np pochylenie textu)

 wielki plus dla annotation gdziekolwiek

Generalnie wyświetlanie layoutów nieco jak za Króla Ćwieczka w tym względzie.

Może krok dalej i rozwiązanie rewoluzjonizujące wyświetlanie różnoskalowych vieportów na layoucie : ustawianie skalowania dla wszystkich parametrów (najlepiej z było by wyborem metodą odptaszkowywania lub analogiczną) takich jak:

- opisy (mt i dt - tu należało by się przyłożyć przy wstawianiu opisów do justyfikacji), 

- wymiary (dopracować by trzeba było np odległości między liniami wymiarowania tj. co jest bazą wymiarów, bo wg mnie domyślnie "stały" był by najbliższy wymiar obiektu)

- skala kreskowania

- skala szerokości polilinii

- skala atrybutów (to nie zawsze jest wskazane)

i inne o których zapomniałam..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wejdź w mtext (doubleclick)

pierwsza linijka bez justowania - tracking = 1

druga tr = 2 

trzecia tr = 0,75

jak dodasz do tego faktor szerokości <0 to dostanieszw iększe zawężżenie linikki tekstu. ręczna robota ale działa. Brakuje tylko możliwości pędzelkowania tech "wewnętrznych" cech multitextu

 

PS. P-praszam za "brzydki" język komend od zawsze posługuję się angielskojęzyczną wersją oprogramowania i nie pamiętam wszystkich odpowiedników komend

59b678b427aab_justowaniemt.thumb.JPG.fb51940c7f332c0365eaffdb378f0d9a.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.