Przesuwanie równolegle do obiektu [rozwiązany]


Recommended Posts

Dzień dobry

wersja 2017.04.06 (15637) 64-bit

Mam błąd z przesuwaniem obiektów. Zaznaczam obiekt (tutaj są to dwie czerwone linie), daję przesuń, wpisuję odległość przesunięcia, przesuwam myszką w dół i łapię odsuń równolegle do linii, enter... i zamiast przesunąć o zadaną wartość przesuwa w miejsce gdzie jest kursor.

Dzieje się to zawsze gdy kursor "złapie" opcję lokalizacji wg obiektu "równolegle". Gdy przesuwam a nie złapie równoległości tylko np prostopadłość to przesuwa prawidłowo - o zadaną wartość.

Jakiś pomysł?? Chodzi o to, że przy przesuwaniu obiektów o tak małym nachyleniu względem linii poziomej bardzo łatwo o odsunięcie prostopadłe czyli nie w to miejsce co trzeba.

 

odsun.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie jeśli nie chcę czegoś sknocić (i chyba zdecydowanie najszybsze). Przyzwyczaiłem się do tego, żeby jak najmniej klikać i zmieniać ustawienia :) Jednak jak robię przed czy po tym inne rzeczy, do których potrzebuję równoległość to takie częste zmiany są dosyć męczące i niepraktyczne.

Próbowałem również na nowym rysunku z szablonu zwcad i jest to samo.

Link to comment
Share on other sites

Nie skopiować tylko odsunąć. Zresztą działa tak samo.

Ja przesiadłem się z 2012+ a tam nie było takiego myka. Skoro jest od wersji 2015 to widocznie jest na stałe. Trzeba uważać i się przyzwyczaić :) 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • pawmal changed the title to Przesuwanie równolegle do obiektu
  • dmatusz3 changed the title to Przesuwanie równolegle do obiektu [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.