• 3

Podział rzutni lub widoku modelu i papieru na różne monitory


dmatusz3

Question

I jeszcze można pójść nieco dalej. Tj. vieporty - ale nieco inne podejście, tj dwa okna lub więcej jednego, tego samego modelu, z jednego odpalenia zw (z kompletem ikon dla każdego okna ale jako opcja, bo nie ma potrzeby powielać ikon rzadko używanych na 3 ekrany),  z blokowaniem zooma i przesunięcia (opcja). Praca na osobnych ekranach dla widoków tego samego modelu była by dużym ułatwieniem. Teraz np trzy vieporty gnieżdżą się na jednym ekranie. I analogicznie, idąc dalej, gdyby można było odpalić model a obok na bocznym monitorze layout. Tak mi się marzy ;-), bo nie przekonałam się do wielkiego jednego telewizora, wolę mieć baterię nieco mniejszych ekranów ustawionych obok siebie. był by to duży plus dla zw contra acad.

Żróło: pomysł @alf

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

analogicznie, ale nieco gorzej niż bym chciała, ma powerdraft bentleya. Ma widoki (8, choć czasem mi jest ich za mało), które mogą być różnie wyświetlane. Używam ich np wy różnego filtrowania warstw. Np. NA 1 mam rysunek czysty, bez zbędnych warstw, włączone tylko to co potrzebuję widzieć. Pozostałe używam np do wyłączania warstw, np jak przeszkadzają mi warstwy z opisami czy to je w nich wyłączam. Albo jak mam kręconą drogę, to kolejne proste odcinki są na osobnych widokach (dlatego czasem ich jest za mało) . Tu na rys przykład akurat layoutu o nazwie orientacja (menu na dole rozwijalne) - tu też można ustawić 8 różnych widoków dla tego layoutu (przyciski obok z nr 1-8)

Jedyna rzecz, której mi brakuje w PD to możliwość przesuwania widoków na sąsiednie monitory, niestety jest to nie możliwe, tylko rozciągnięcie okna. Ale okienka z ikonami można przestawiać..

Przechwytywanie.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...