• 3

Podział rzutni lub widoku modelu i papieru na różne monitory


dmatusz3

Pytanie

I jeszcze można pójść nieco dalej. Tj. vieporty - ale nieco inne podejście, tj dwa okna lub więcej jednego, tego samego modelu, z jednego odpalenia zw (z kompletem ikon dla każdego okna ale jako opcja, bo nie ma potrzeby powielać ikon rzadko używanych na 3 ekrany),  z blokowaniem zooma i przesunięcia (opcja). Praca na osobnych ekranach dla widoków tego samego modelu była by dużym ułatwieniem. Teraz np trzy vieporty gnieżdżą się na jednym ekranie. I analogicznie, idąc dalej, gdyby można było odpalić model a obok na bocznym monitorze layout. Tak mi się marzy ;-), bo nie przekonałam się do wielkiego jednego telewizora, wolę mieć baterię nieco mniejszych ekranów ustawionych obok siebie. był by to duży plus dla zw contra acad.

Żróło: pomysł @alf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

analogicznie, ale nieco gorzej niż bym chciała, ma powerdraft bentleya. Ma widoki (8, choć czasem mi jest ich za mało), które mogą być różnie wyświetlane. Używam ich np wy różnego filtrowania warstw. Np. NA 1 mam rysunek czysty, bez zbędnych warstw, włączone tylko to co potrzebuję widzieć. Pozostałe używam np do wyłączania warstw, np jak przeszkadzają mi warstwy z opisami czy to je w nich wyłączam. Albo jak mam kręconą drogę, to kolejne proste odcinki są na osobnych widokach (dlatego czasem ich jest za mało) . Tu na rys przykład akurat layoutu o nazwie orientacja (menu na dole rozwijalne) - tu też można ustawić 8 różnych widoków dla tego layoutu (przyciski obok z nr 1-8)

Jedyna rzecz, której mi brakuje w PD to możliwość przesuwania widoków na sąsiednie monitory, niestety jest to nie możliwe, tylko rozciągnięcie okna. Ale okienka z ikonami można przestawiać..

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie