Problemy różniste


lipas70

Recommended Posts

Witam.

Narazie pracuję na wersji trial 2008. Mam dziwny problem z kreskowaniem (poza problemani króre mają chyba wszyscy). Zdarza się, że czasami samoistnie generują się linie obrysu kreskowanego obszaru. Trzeba je potem po kolei usuwać. Robi się tak najczęściej za pierwszym razem. Dodatkowo czasem podczas kreskowania, gdy w pobliżu znajdują się wymiary lub teksty to się duplikują.

Inny problem dotyczy snapów, tz. nie są tak precyzyjne jak w AutoCadzie.

Wystarczy niewielki ruch myszką aby snap nie łapał precyzyjnie.

Kolejny problem to niedziałające (niewyświetlane) pole wydruku w Layoucie i związany z tym brak możliwości ustawienia strony do wydruku (można na chybił-trafił szukać tej pozycji, ale chyba nie o to chodzi).

Link to comment
Share on other sites

polecam przetestowanie opcji window. naprawde problem braku podglądu kartki nie jest tak straszny na jaki wygląda. pozatym domyślnie kartka (dolny lewy róg, zaczyna sie w okolicach współrzdnych 0,0) mozna też ustawiać przez wycentrowanie (Origin center) naprawde opcji dość swobodnego dochodzenia do ustawienia Arkusza (layout) jest sporo.

pozatym polecam robić takie rzeczy tylko raz, zapisać je do pliku dwt i potem korzystać z kopiowania raz zrobionych layoutów z Template.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.