prawy click - wyskakujące okienko [rozwiązany]


alf

Rekomendowane odpowiedzi

To okno pojawia się tylko wtedy, jeśli: wybierzemy obiekty, wciśniemy PKM i przesuwamy myszką po ekranie (z wciśniętym PKM) w czasie dłuższym niż ustawiony czas.

Proszę spróbować zwiększyć sobie czas menu np. na 500 milisekund.

Menu snapów zostało zmienione tak, aby z klawiszem SHIFT i PKM wyświetlało się od raz, bez żadnej zwłoki.

W ZWCAD 2015 było podobnie.

2015_PKM.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekwencja klikania:

1. zaznaczenie obiektów

2. wywołanie ostatniego polecenia prawym klikiem

3. zamiast potwierdzenia ostatniego polecenia - głupie okienko

ustawienie ani 1000 ani 3000 nie pomaga. Tylko z b. krótkim kliknięciem działa, jakiekolwiek zawahanie (ułamek sekundy) i wyskakuje to głupie okienko. Co więcej różnicy w polepszeniu klikania między 500 a 3000 nie zauważam.

nie wiem czy dobrze wyłapałam, ale podejrzewam snapa (F3), tj. jak robię 1 i 2, to w przypadku gdy zbliżę krzyż, jak że mi się uruchamia przyciąganie, wtedy wyskakuje to okienko. jak mam krzyż daleko od punktu charakterystycznego (nie wybiera przyciągania) jest wszystko ok. Aż z rozpaczy nagrałam filmik.. jak pozbyć się tego głupiego okienka, które wg mojej techniki rysowania do niczego nie służy prócz podnoszenia ciśnienia..

q2.JPG

q1.JPG

snap.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nieco poniosła mnie fantazja z tym czasem (nie zależy od czasu wpisanego w okno).

We wcześniejszych wersjach to okienko wyskakiwało bardzo często i prosiliśmy o zwiększenie czasu potrzebnego do jego aktywacji.

Wydłużyli ten czas i praktycznie u mnie przestało się pojawiać. 

Niemniej poprosimy o dalsze zwiększenie czasu potrzebnego do aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w sprawie zgłaszanego wyskakującego okienka uniemożliwiającego sprawną pracę w trybie ustawień prawego kliku myszki (quick click for enter+ longer click for menu)

DRAGGEOM

co to za funkcja??? i gdzie ją wyłączyć!! W helpie nic sensownego na ten temat nie znajduję

Pojawia się w linii komend w momencie gry wyskakuje to cholerne, doprowadzające mnie do rozpaczy okienko (tryb pracy z ustawieniem prawego kliku myszki jako enter), gdy najpierw klikam obiekt a potem prawym klikiem potwierdzam ostatnią wywołaną komendę. Gdy robię to szybko, bez zbędnej zwłoki, działa w miarę bez problemu. Natomiast gdy pozwolę sobie na ułamek skundy opóźnienia w kliknięciu pojawia się to dziwne "przekierowanie" do wyskującego okienka. Widać to poniżej, kolejne trzy powtórzenia komendy ok (kolejne "move" dla kolejnej grupu obiektów), ale ostatnie, taka sama sekwencja kliknięć ale nieco dłuższa decyzja na klik na "Specify the base point" i d..a, znowu to okienko

Command:
_MOVE
15 found

Specify the base point or [Displacement] <Displacement>:
Specify the displacement of second point or <use first point as displacement>:
Command: Specify opposite corner:
Command:
_MOVE
14 found

Specify the base point or [Displacement] <Displacement>:
Specify the displacement of second point or <use first point as displacement>:
Command:
Command:
_MOVE
1 found

Specify the base point or [Displacement] <Displacement>:
Specify the displacement of second point or <use first point as displacement>:
Command: Specify opposite corner:
Command: Specify opposite corner:
Command:
_MOVE
7 found

Specify the base point or [Displacement] <Displacement>: _DRAGGEOM
Please input a keyword or a point!
Specify the base point or [Displacement] <Displacement>:
Command: *cancel*

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wierzyć, że gdybym znał wajchę do wyłączenia tego szalonego okna pojawiającego się niespodziewanie to natychmiast bym tutaj zamieścił informację.

Odnośnie tego okna wysłaliśmy mnóstwo informacji i filmów, na których udało się to uchwycić do producenta.

Według mnie jest to powiązane z włączającym się okresowo paskiem postępu przy zaznaczeniu większej ilości elementów (u mnie ponad 10 tysięcy).

 

progress-bar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam o tym _DRAGGEOM  bo to jakiś dodatek/opcja, z którym się wcześniej nie spotkałam i że może można gdzieś to wyłączyć

wg mnie nie jest to sprawa zapamiętywania, bo czas można ustawić długi i dalej jest tak samo.. a do tego wyskakuje tylko przy komendach "manipulacyjnych".
Sprawa programistyczna. Niech chłopaki w ChinaTown pracują nad znalezieniem tej wajchy, byle szybko, bo zdrowie stracę (nerwica natręctw?) ..

 

PS. SPROSTOWANIE, NIE TYLKO MANIPULACYJNYCH, TAKŻE NP.  DIST, CZY PRÓBA ZAWĘŻENIA VIEWPORTU..

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że problem jest rozwiązany.

Od SP 3 to okno nie wyskoczyło ani razu podczas pracy, gdy tego nie potrzebowałem.

Myślę, że temat rozwiązany całkowicie.

Menu można wywołać przytrzymując PPM przez około sekundę. Menu jakie się ukaże można wykorzystać do szybkiego stworzenia bloku, jak na filmie poniżej.

draggeom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na prawy click - wyskakujące okienko [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.