Rafał Ruszkiewicz

Problem z polskimi znakami [rozwiązany]

Recommended Posts

Witam

W jakim formacie rocznikowym zapisywany jest rysunek? Proszę sprawdzić zapis do dwg2010 (jeśli zapisywany jest w starszym formacie). Czy rysunek został wykonany od podstaw czy jest modyfikowany? Jest nowsza wersja programu z dnia 9.12.2016r.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Rafał Ruszkiewicz napisał:

Plik jest zapisywany w do dwg2010 .... pliki robione od podstaw i oraz modyfikowane

Rysunek1.dwg

Witam

Rysunek, który został dołączony do sprawdzenia jest zapisany w dwg2000 (AC1015). Natomiast zapisany rysunek do dwg2010 wyświetla się poprawnie.

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, faktycznie źródłowy rysunek był w formacie 2000.

Najbezpieczniej jest zapisać w nowszym formacie.

Ten rysunek otworzyłem w ZWCAD Classic i zapisałem w formacie 2010 (ale również wszystkie nowsze działały - 2004, 2007 itp).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten rysunek (wszystkie tu przedstawione wersje) otwierany w AutoCAD, i zapisywany we wszystkich formatach DWG (od R14 przez 2000, 2004, 2007, 2010 i 2013), wyświetla (zawsze) poprawnie polskie znaki. Nie powinno to dziwić, bowiem definicje stylów tekstu korzystających z czcionek TTF, są we wszystkich tych wersjach takie same. Inne teksty (tutaj występujące wieloliniowe MTEXT), korzystają z odniesień do czcionek TTF (poza stylem), i też są wyświetlane poprawnie, choć budowa wewnętrzna opisu MTEXT nieznacznie się różni w kolejnych wersjach. Są to zmiany polegające na dodatkowych rozszerzeniach w nowszych wersjach, przy zachowaniu zgodności "w dół", aż do wersji R13 (odkąd się pojawił MTEXT). Jeśli więc występują jakieś błędy, to raczej z powodu przypadłości ostatniego ZwCAD-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.