Problem z USB - błąd 39


dmatusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadło mnie w sobotę rano - nagle wyłączyła się klawiatura i myszka oraz wszystkie urządzenia USB.

Na szczęście mogłem się połączyć przez zdalny pulpit.

Niczego w komputerze nie ruszałem wcześniej, sterowniki do USB były ale system twierdził, że są uszkodzone - kod 39. Przeinstalowanie sterowników w niczym nie pomogło. 

Włożyłem kartę USB na PCI - też nie działała.

Po dwóch dniach "walki" rozwiązałem problem, trafiając przez przypadek na pewną podpowiedź.

Winnym okazały się dwa wpisy w rejestrze

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}

o nazwie

  • LowerFilters
  • UpperFilters

Po usunięciu obu wpisów (LowerFilters, UpperFilters) nagle wszystkie urządzenia USB zaczęły działać (trzeba było uruchomić ponownie komputer). Podobno, gdyby uruchomienie komputera na nowo nie pomogło, to trzeba w menadżerze urządzeń wyłączyć i włączyć urządzenie USB.

Tak więc jeśli ktoś ma problem z USB i błąd 39, to proszę sobie sprawdzić czy w rejestrze są wpisy jak powyżej.

Na ekranie pokazałem zrzut ekranu z programu regedit.exe służącego do edycji rejestru (jest wpis tylko LowerFilters).

lower_filters.png

 

Proszę pamiętać aby zachować ostrożność podczas pracy z rejestrem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie jest kilka stron na których wytłumaczone jest jak najlepiej poradzić sobie z naprawą tego problemu. To rozwiązanie jest chyba najlepsze, ponieważ nie jest konieczne przeinstalowywanie systemu. A z tego co widzę przyczyn może być całkiem sporo, a najbardziej prawdopodobną jest uszkodzenie sterowników lub posiadanie ich starej wersji. Z pewnością to Cię dopadło, szczególnie jeżeli stało się to nagle. Chociaż też jest informacja o wirusie, ale wtedy pewnie problem by powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie