Wyświetlanie tekstu


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kolejna rzecz, która rzuciła mi się w oczy w trakcie testowania ZWCada 2017 SP1.3 to różnice w wyświetlaniu tekstu między najnowszym wydaniem, a ZWCad+ 2015.

Obecne wydanie jakby nie radziło sobie z prawidłowym wyświetlaniem tekstów, zwłaszcza zblokowanych. Tego problemu nie zauważyłem w wersji ZWCad+ 2015.
Załączam screeny porównujące wyświetlanie tekstów w obu wersjach (po lewej stronie ZWCad+ 2015 a po prawej ZWCad 2017 SP1.3 x64 PL). Test przeprowadziłem dla kilku przybliżeń (zoomowań) okna. Oczywiście starałem się, aby przybliżenia w obu wersjach były porównywalne.

Dołączam plik, który można przetestować i wyłapać różnice między obiema wersjami.

ZWCad 2017 PL SP1.3  vernum = "2016.12.09(12354)_x64"
Pozdrawiam

ZWCad 2017 wyświetlanie tekstu.dwg

ZWCad+ 2015 vs ZWCad 2017 - wyświetlanie tekstów.png

ZWCad+ 2015 vs ZWCad 2017 - wyświetlanie tekstów1.png

ZWCad+ 2015 vs ZWCad 2017 - wyświetlanie tekstów2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpytać czy to chodzi o niewyraźny tekst na zrzucie ekranu? Bo wydaje mi się, że pozycja i wielkość i krój się zgadza,

Skrypt forum chyba skaluje zdjęcia i nie wiem czy to jest efekt skalowania.

Nie wykonywałem żadnych operacji na pliku tylko otworzyłem w obu wersjach i wygląda to w taki sposób.

wyswietlanie-tekstu.png

 

Wstawiłem go również jako XRef i wyświetla się poprawnie.

xref-tekst.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się z czego mogą wynikać różnice....

Załączam kolejne screeny, które zrobiłem przed chwilą i u mnie wygląda to tak, że przy tym samym powiększeniu, na ZWCad+ 2015 teksty wyświetlają się w pełni (prawidłowo), bez przekryć czarnym tłem, natomiast w ZWCad 2017 teksty są jakby rozmyte, albo niewyraźne. Oczywiście w miarę przybliżania tekst staję się wyraźny i wyświetla się prawidłowo....
Myślę, że na załączonych plikach dobrze widać różnicę w wyświetlaniu tekstów.
 

System operacyjny Win 7, x64 wersja PRO - PL. Komputer to DELL Precision M6600, procesor i7 2820QM, karta grafiki nVidia Quadro 3000M, 16GB RAM pracuję zazwyczaj na dwóch monitorach (laptopa i zewnętrzny iiyama PROLITE E2482HSD (24 cale) o rozdzielczości 1920x1080 lub iiyama 27cali o rozdzielczości WHQD (2560x1440). Monitory zewnętrzne zamiennie (biuro i dom).

Spróbuję jeszcze zaktualizować sterowniki karty graficznej. Innego pomysłu w tej chwili nie mam...

Jeden z plików załączam w formacie BMP może będzie lepsza jakość screena.

ZWCad 2017 vs ZWCad+ 2015 - wyświetlanie tekstów - porównanie.bmp

ZWCad 2017 vs ZWCad+ 2015 - wyświetlanie tekstów.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym to sprawdził...niestety "polityka" ZWSOFT  w stosunku do "ZWCAD ARCHITECTEROWCÓW" jest jaka jest, nie jestem wstanie sprawdzać silniki bo nie są wydawane na bieżąco pod ZWCAD ARCHITECTURE po każdorazowej nowej wersji "golasa" ZWCAD 2017 - dla mnie to "mega słabe" od wielu lat, a to nie wina "SZANSY" wcale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chris napisał:

Spróbuję jeszcze zaktualizować sterowniki karty graficznej. Innego pomysłu w tej chwili nie mam...

Czy ma Pan może ustawione jakieś skalowanie ekranu, ewentualne włączone technologie podnoszące czytelność tekstu?

Np. coś takiego

czytelnosc_ekranu.png

 

W Windows 10 można chyba suwakiem ustawić powiększenie.

Teraz siedzę przy monitorze o tej samej rozdzielczości i tekst jest bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli to drivery graficzne np. NVidii to prosze zmienić w Driverze w Ustawienia 3d> Zarządzanie Ustawieniami 3d >  Filtrowanie anizotropowe (z domyślnego "pod kontrolą aplikacji") na x2 lub x 4 . Efekt wizualny wygładzenia elips/okręgów powinien być widoczny.

Jelsi będzie lepiej wtedy to problem słabego antialiasingu egine graficznego w ZWCAD 2017 . Znaczy że coś wycięli w kodzie aby było szybciej  kosztem zniekształceń kreskowania.

Uwaga ( zmniejsza to płynność ogólnej obsługi grafiki3D tzw. FPS'y  ) więc np. x4 z umiarem ...

2.  Może sprawa banalniejsza ustawień profilu ? 

  Można sprawdzić ustawienia zmiennych :

.1  _shademode (na obydwu najlepiej użyć najprostrzej "2d Wireframe" 

.2. Przełącznik (na dole LWeight

.3. Ustawienia kreskowania (Cmd _lineweight )

.4  Ustawienia kolejności rasteryzacji ( SORTENTS ) u mnie =127

Pozdrawiam

J.

 

Nvidia_Filtrowanie_anizotropowe.jpg

Edytowane przez JasW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dmatusz3 napisał:

Czy ma Pan może ustawione jakieś skalowanie ekranu, ewentualne włączone technologie podnoszące czytelność tekstu?

Np. coś takiego

 

W Windows 10 można chyba suwakiem ustawić powiększenie.

Teraz siedzę przy monitorze o tej samej rozdzielczości i tekst jest bardzo ładny.

Witam,

tak mam ustawione skalowanie ekranu na 115% (przy standardowej rozdzielczości 1920x1080 na 17'' za bardzo męczą się oczy przy czytaniu małych czcionek ;-)).

Nie zmienia to faktu, że skalowanie ustawione jest jednocześnie dla obu programów (wersji +2015 oraz 2017), a tylko jeden z nich wyświetla tekst niewyraźnie.

Przywróciłem ustawienia standardowe (bez skalowania) nic się nie zmieniło.

 

Sterowniki karty zaktualizowane do najnowszych - bez rezultatu.


Obstawiam raczej, że program po prostu nie radzi sobie z wyświetlaniem tej konkretnej czcionki, pozostałe są OK (nie zauważyłem pogorszenia ich jakości)...
Czcionki są w bloku (dwukrotnie zblokowane), po rozbiciu widać znaczną poprawę.

 

6 godzin temu, JasW napisał:

1. Jeśli to drivery graficzne np. NVidii to prosze zmienić w Driverze w Ustawienia 3d> Zarządzanie Ustawieniami 3d >  Filtrowanie anizotropowe (z domyślnego "pod kontrolą aplikacji") na x2 lub x 4 . Efekt wizualny wygładzenia elips/okręgów powinien być widoczny.

Jelsi będzie lepiej wtedy to problem słabego antialiasingu egine graficznego w ZWCAD 2017 . Znaczy że coś wycięli w kodzie aby było szybciej  kosztem zniekształceń kreskowania.

Uwaga ( zmniejsza to płynność ogólnej obsługi grafiki3D tzw. FPS'y  ) więc np. x4 z umiarem ...

2.  Może sprawa banalniejsza ustawień profilu ? 

  Można sprawdzić ustawienia zmiennych :

.1  _shademode (na obydwu najlepiej użyć najprostrzej "2d Wireframe" 

.2. Przełącznik (na dole LWeight

.3. Ustawienia kreskowania (Cmd _lineweight )

.4  Ustawienia kolejności rasteryzacji ( SORTENTS ) u mnie =127

Pozdrawiam

J.

Przetestowałem wszystkie z przedstawionych opcji - żadna nie przyniosła rezultatu.
Tak jak pisałem powyżej, rozbicie bloku przyniosło znaczną poprawę. Nie zmienia to faktu, ze ZWCad+ 2015 wyświetla tekst zblokowany bez obniżania jego jakości.
Skłaniam się ku wnioskowi użytkownika JasW, który zwraca uwagę, że kod zoptymalizowany jest pod kątem szybkości działania programu kosztem jakości wyświetlania poszczególnych elementów (oczywiście w miarę zwiększania przybliżania jakość wyświetlania rośnie).

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie