Niezadowalająca wydajność na dużych plikach [rozwiązany]


kruk

Recommended Posts

vernum = "2016.11.14(11574)_x64"
Mam komputer z i5 8GB Ram i Win10 64 bit (wyłączona pamięć wirtualna). Ta konfiguracja pozwalała mi na swobodną pracę w Zwcad2014 nawet na dużych plikach. W Zwcad2017 troszkę większe projekty ( 5km mapy, inwestycja liniowa, kilkanaście branż w odnośnikach) mi się nie otwierają, albo otwierają się i nie da się komfortowo pracować bo program się muli (skoki przy przesuwaniu/powiekszaniu ekranu, długi czas oczekiwania na rozwinięcie listy warstw itp.) lub też plik mi się otwiera ale wyskakuje okienko systemowe o kończącej się pamięci. Z tego co zaobserwowałem Zwcad2017 potrzebuje przy tym samym pliku do 10x więcej ramu niż zwcad 2014 a i tak pracuje się dużo gorzej. Prześlę Państwu przykładowe pliki do testów w celu potwierdzenia problemu.  

Edited by kruk
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, pasiasia napisał:

Mam podobnie

Raczej nie podobnie. Przykład powyżej dotyczył zwiększonego zapotrzebowania na pamięć, przy ponad 30 Xrefach, gdzie każdy miał po kilka MB.

Jeśli była wystarczająca ilość pamięci RAM, to 2017 działał bardzo wydajnie. Problem zaczynał się gdy komputer zaczynał stronicować pamięć.

Ale jeśli jest taka możliwość, to chętnie byśmy przetestowali plik.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • dmatusz3 changed the title to Niezadowalająca wydajność na dużych plikach [rozwiązany]
  • dmatusz3 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.