Teksty, wymiary, kolory, edycja, ikony. [rozwiązany]


Bartek1977

Rekomendowane odpowiedzi

vernum = "2016.10.24(10726)

Witam.

Pracując kilka godzin na wersji 2017 zauważyłem kilka rzeczy, które nie działają jak należy. Mam nadzieję, że uda się to poprawić.

1.  Szybki wybór: wybieram warstwę, wybierz obiekty, zaznaczam obszar rysunku, Enter, ok i nie zaznacza wybranej warstwy, tylko wraca do ustawień wyjściowych wyszukiwania

2. Filtr graficzny: szukanie grafiki podobnie jak w punkcie pierwszym.

3.  Chcąc zmienić wymiar na inną warstwę o innym kolorze, program nie zmienia koloru linii wymiarowych ani tekstu na rysunku. Oczywiście w stylu wymiarowania wszystko jest zaznaczone „jak warstwa”.

4. Brak „dostosuj”, gdy rozwinę pasek narzędzi klikając PPM na dowolną ikonę.

5.  Edycja tekstu: zaznaczam tekst, zmieniam co mam zmienić, klikam LPM na obszar rysunku i powinien się znów pojawić celownik do zmiany kolejnego tekstu, ale się nie pojawia, tylko program chce zaznaczyć pole wyboru.

6. W wersji 2015+ zaznaczając edycją tekstu wymiar, tekst od razu był podświetlony i gotowy do edycji. W 2017 niestety trzeba klikać dwa razy. Mam nadzieję, że uda się do tego powrócić.

7. Czy jest możliwość dodania ikony „Zapisz jako” do paska narzędzi?

Liczę, że uda się Państwu coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

1.  Szybki wybór: wybieram warstwę, wybierz obiekty, zaznaczam obszar rysunku, Enter, ok i nie zaznacza wybranej warstwy, tylko wraca do ustawień wyjściowych wyszukiwania

Sprawdzałem na kilku rysunkach i funkcja działa poprawnie.

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

Filtr graficzny: szukanie grafiki podobnie jak w punkcie pierwszym.

Proszę mi przypomnieć jakie to polecenie. Sprawdziłem "Wybieranie grupowe" oraz "Inteligentny wybór" i działały prawidłowo.

EDIT 2. To polecenie _filter i działa ono poprawnie. Wątek rozwinięty jest tutaj

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

3.  Chcąc zmienić wymiar na inną warstwę o innym kolorze...

Działa poprawnie.

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

4. Brak „dostosuj”, gdy rozwinę pasek narzędzi klikając PPM na dowolną ikonę.

Tej funkcji jeszcze nie ma.

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

.  Edycja tekstu: zaznaczam tekst, zmieniam co mam zmienić, klikam LPM na obszar rysunku i powinien się znów pojawić celownik do zmiany kolejnego tekstu, ale się nie pojawia, tylko program chce zaznaczyć pole wyboru.

Działa poprawnie.

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

6. W wersji 2015+ zaznaczając edycją tekstu wymiar, tekst od razu był podświetlony i gotowy do edycji. W 2017 niestety trzeba klikać dwa razy. Mam nadzieję, że uda się do tego powrócić.

Tekst wymiaru edytujemy w miejscu, po kliknięciu w tekst wymiaru lub wymiar, tekst wymiarowy jest natychmiast w trybie edycji.

 

Dnia 21.11.2016 o 09:47, Bartek1977 napisał:

7. Czy jest możliwość dodania ikony „Zapisz jako” do paska narzędzi?

W jakim interfejsie, klasycznym czy wstążkowym?

 

Sprawdzenie wykonałem na najnowszej wersji VERNUM = "2016.11.14(11574)_x64"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wersję  vernum = "2016.11.14(11574)_x64"  i niestety ciągle nie wszystko działa jak należy

1

10 godzin temu, dmatusz3 napisał:
11 godzin temu, Bartek1977 napisał:

1.  Szybki wybór: wybieram warstwę, wybierz obiekty, zaznaczam obszar rysunku, Enter, ok i nie zaznacza wybranej warstwy, tylko wraca do ustawień wyjściowych wyszukiwania

Sprawdzałem na kilku rysunkach i funkcja działa poprawnie.

Działa jedynie wtedy, kiedy najpierw zaznaczę obszar rysunku, a dopiero później wybiorę "szybki wybór", a powinno być na odwrót.

3

10 godzin temu, dmatusz3 napisał:
11 godzin temu, Bartek1977 napisał:

3.  Chcąc zmienić wymiar na inną warstwę o innym kolorze...

Działa poprawnie.

Niestety u mnie nie działa. Kolor wymiaru zmienia się dopiero, gdy go przesunę (regen tego nie naprawia)

6

10 godzin temu, dmatusz3 napisał:
12 godzin temu, Bartek1977 napisał:

6. W wersji 2015+ zaznaczając edycją tekstu wymiar, tekst od razu był podświetlony i gotowy do edycji. W 2017 niestety trzeba klikać dwa razy. Mam nadzieję, że uda się do tego powrócić.

Tekst wymiaru edytujemy w miejscu, po kliknięciu w tekst wymiaru lub wymiar, tekst wymiarowy jest natychmiast w trybie edycji.

Chodzi mi  o to, że w wersji 2015 tekst na wymiarze podświetlał się na pomarańczowo i można go było od razu nadpisać. W najnowszej wersji podświetlany jest tekst, ale trzeba jeszcze raz na niego kliknąć, żeby edytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 1.

Na rysunku przeniosłem wszystkie obiekty na jedną warstwę, a następnie kilka tysięcy na inną, tak abym mógł znać ilość obiektów na danej warstwie.

Następnie uruchomiłem Szybki wybór i wybrałem zaznaczenie po warstwie.

Program znalazł wszystkie obiekty, które były na warstwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana koloru wymiaru nie działa mi na wymiarze skopiowanym z innego rysunku utworzonego w autocadzie. Zwcad 2015 zmieniał kolor bez problemów. Gdy utworzę nowy wymiar wszystko jest ok. 

Jeśli chodzi o edycję tekstu wymiaru,  to nie wiem, czy do końca się rozumiemy. W 2015 wystarczyło raz kliknąć na linie wymiarowe lub tekst i od razu można było pisać. W 2017 rzeczywiście tekst jest podswietlony ale od razu nie da się pisać żeby go zmienić. Jest możliwość zmiany koloru podświetlenia tekstu, który jest już gotowy do edycji? W 2015 był pomarańczowy. 

Wiadomo, czy będzie polecenie ADAPTACJA?  (punkt 4 z pierwszego postu) Chciałbym usunąć ikony, których nie używam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Zmiana koloru wymiaru nie działa mi na wymiarze skopiowanym z innego rysunku utworzonego w autocadzie. Zwcad 2015 zmieniał kolor bez problemów. Gdy utworzę nowy wymiar wszystko jest ok. 

Ciężko mi się odnieść do jednego wymiaru, którego nie posiadam. Wydawało mi się, że na początku mówiliśmy o problemie w skali globalnej.

Proszę sprawdzić czy w rysunku, do którego kopiuje Pan wymiar, nie istnieje już taki styl wymiarowania jak kopiowany wymiar, gdzie kolory są zdefiniowane inaczej niż "Jak warstwa".

Nawiasem mówiąc na filmie pokazałem rysunek utworzony 15 lat temu w autocad.

 

19 godzin temu, Bartek1977 napisał:

W 2015 wystarczyło raz kliknąć na linie wymiarowe lub tekst i od razu można było pisać.

 

5 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Sprawdziłem teraz w wersji 2015. Natychmiastowa edycja tekstu na wymiarze jest tylko w momencie, gdy kliknę na tekst.

Przyznam, że nie znam sposobu jak wprowadzić wymiar w stan edycji klikając na niego jeden raz bez użycia narzędzia do edycji.

Chyba, że chodzi o edycję w pasku właściwości.

Zarówno w 2015 i 2017 edycja wymiaru działa u mnie jednakowo, dwuklik obojętnie czy w wymiar, czy tekst wymiarowy powoduje bezpośrednią edycję tekstu wymiarowego (można od razu pisać).

 

19 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Jest możliwość zmiany koloru podświetlenia tekstu, który jest już gotowy do edycji? W 2015 był pomarańczowy. 

Nie znam sposobu zmiany koloru podświetlenia tekstu wymiarowego podczas edycji.

 

19 godzin temu, Bartek1977 napisał:

Wiadomo, czy będzie polecenie ADAPTACJA?

Polecenie będzie dodane, ale nie znam terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Teksty, wymiary, kolory, edycja, ikony.

Wracając jeszcze do edycji tekstu na wymiarze, chodzi mi dokładnie o to, żeby edycja działała identycznie jak na tekście utworzonym przez komendę _dtext (jeden wiersz)

Dnia 23.11.2016 o 09:22, dmatusz3 napisał:

Zarówno w 2015 i 2017 edycja wymiaru działa u mnie jednakowo, dwuklik obojętnie czy w wymiar, czy tekst wymiarowy powoduje bezpośrednią edycję tekstu wymiarowego (można od razu pisać).

Trzeba jeszcze raz kliknąć na tekst lub użyć strzałki i backspace, żeby pisać. Na tekście jednowierszowym można pisać od razu. Jeśli ma Pan dostęp do wersji 2015, proszę spróbować edycją tekstu kliknąć na linię wymiarową i na tekst wymiaru, czy widać różnicę  w zaznaczeniu.

Może to nie jest jakiś wielki problem, bo na pewno są poważniejsze, ale bardzo często używam edycji wymiaru i ta funkcja zaznaczania tekstu w wersji 2015 była dla mnie idealna. Żaden autocad tego nie miał. Mam nadzieję, że uda się do tego wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek1977 napisał:

Trzeba jeszcze raz kliknąć na tekst lub użyć strzałki i backspace, żeby pisać.

Pisać można od razu w obu programach.

Jedyną różnicą na jaką zwróciliśmy uwagę jest to, że w 2015 pisany tekst nadpisuje tekst wymiarowy, w 2017 nowy tekst jest dopisywany obok istniejące tekstu wymiarowego.

Czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ZWCad 2017 PL SP1.3  vernum = "2016.12.09(12354)_x64"

Wracam jeszcze do tematu "szybkiego wyboru", bo coś jest nie tak, jak powinno. Opiszę po kolei... "szybki wybór" > w cechach zaznaczam "warstwa" > wybieram warstwę, którą chcę zaznaczyć > na oknie szybkiego wyboru klikam ikonę "wybierz obiekty" > zaznaczam obszar rysunku, który mnie interesuje (nie cały rysunek) > pojawia się okno szybkiego wyboru z ustawieniami wyjściowymi (nie ta warstwa, którą wybrałem). W 2015+ działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • dmatusz3 zmienił(a) tytuł na Teksty, wymiary, kolory, edycja, ikony. [rozwiązany]
  • dmatusz3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.