CYCLESELECT nie umożliwia wyboru wszystkich nakładających się obiektów


Marek-M

Rekomendowane odpowiedzi

Testując funkcję CYCLESELECT (LShift+Space) w ZwCAD 2015+ SP3 VERNUM = "2015.08.15(27483)" zauważyłem, że nie wszystkie nakładające się obiekty uczestniczą w cyklicznym przełączaniu.

 

W testowym pliku (załącznik) umieściłem 4 obiekty ze wspólną częścią. CYCLESELECT na wspólnej części podświetla najpierw 1 a później 2 obiekt. Kolejne wciśnięcie LShift+Space niczego nie zmienia i cały czas pozostaje podświetlony obiekt numer 2. Obiektu 3 i 4 w ogóle nie daje się zaznaczyć tą funkcją. Wydaje mi się, że funkcja miała działać trochę inaczej, czyli że wszystkie obiekty nakładające się na siebie powinny się podświetlać a dodatkowo po podświetleniu w moim przypadku 4-tego obiektu powinien ponownie zaznaczyć się obiekt nr 1.

 

Czy ktoś może potwierdzić nieprawidłowe działanie tej funkcji a później zgłosić ją do producenta?

ZWCAD2015plus_Cycleselect_4obiekty.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z głowy, ale SHIFT + Spacja to chyba włącza ten tryb.

Żeby się przełączać trzeba przytrzymać SHIFT i klikać lewym guzikiem myszki.

 

Dziękuję za informację! Faktycznie, trzeba klikać lewym przyciskiem i wtedy można zmieniać zaznaczenie obiektów. Wciśnięcie ENTER przy podświetlonym obiekcie powoduje jego zaznaczenie.

 

Przepraszam za zamieszanie :) Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.