drukowanie z layout'u A3 upsize-down


LeChu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem zwcad'a (na razie testuje).

Mam wielki problem z drukowaniem formatów A3 z załączoną funkcją "PLOT UPSIZE-DOWN".

Ta funkcja pozwala w autocad'zie na wydruk A3 z marginesem do wpięcia prawidłowo z lewej strony i równą ramką z pozostałych trzech stron. W zwcad'zie jest to niezwykle trudne.

Przy okazji jeszcze jeden problem - w przestrzeni papieru nie jest zaznaczony format papieru - ustawiony, ani margines drukarki przy danej drukarce. W Autocad'zie to występuje i jest to bardzo pomocne w ustawieniu wydruku.

Kiedy Zwcad zrobi coś takiego u siebie, a może można to jakoś ustawić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki obszar z lewej strony potrzebuje Pan do wpięcia do segregatora?

Poniżej zamieszczam link do filmu o tworzeniu własnych szablonów arkuszy w przestrzeni papieru wraz z ustawieniem parametrów domyślnych wydruku.

Myślę, że ten film może także rozwiązać pierwszy problem.

http://forum.projektuje.net/tworzenie-szablonow-arkuszy-przestrzeni-papieru-vt109.htm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dmatusz3 super filmik. Na pewno przyda mi się pokazana metoda.

Chodzi mi jednak o coś innego. Standardowa drukarka A3 np HP1200 lub HP2500 posiada margines drukowania z jednej strony szerszy niż z trzech pozostałych.

Ten szerszy margines zwykle obcina tabelkę rysunkową, a poprzez ustawienie upsize-down ten margines przechodzi na lewą stronę, czyli tam gdzie ramka rysunku jest szersza (tzw do wpięcia zwykle 20-30mm). Wydrukowanie do PDF'a jest o tyle prostsze, że marginesy są ze wszystkich stron takie same.

W Autocad'zie jest jeszcze takie ułatwienie, że widać format papieru jaki się ustawiło z marginesami drukarki jaka jest ustawiona w danym layoucie i dokładnie można kontrolować czy i jakie fragmenty wychodzą poza marginesy drukowania - jest to na prawdę duże ułatwienie, a w zwcad'zie tego nie ma :sad:

Reasumując, zależy mi na tym aby dało się kontrolować marginesy drukowania nie tylko poprzez podgląd wydruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie, że ciągle staracie się udoskonalać zwcad'a.

Czekam na efekty.

P.S.

Jakoś sobie poradziłem z tymi wydrukami ale było to ciężka robota (w porównaniu do autocad'a) i efekt marny, tzn rysunek za bardzo na środku, a margines drukarki, ten najszerszy, znajduje się po prawej stronie kartki, dlatego jak odwrócę kartkę funkcją upsize-down to mam go po lewej stronie i wszystko gra - w autocad'zie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze powiedziawszy też to zauważyłem, że w 2008i funkcja ta, jak woli "michał" - do góry nogami- działa raczej poprawnie ale w wersji 2009 zdecydowanie gorzej.

Jednak tak czy inaczej nie ma tam w przestrzeni papieru, zarysu przynajmniej, ustawionego papieru i marginesów wydruku drukarki. Dopiero na podglądzie można stwierdzić czy mniej więcej jest dobrze ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.