LeChu

Użytkownik forum
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez LeChu

  1. Szczerze powiedziawszy też to zauważyłem, że w 2008i funkcja ta, jak woli "michał" - do góry nogami- działa raczej poprawnie ale w wersji 2009 zdecydowanie gorzej. Jednak tak czy inaczej nie ma tam w przestrzeni papieru, zarysu przynajmniej, ustawionego papieru i marginesów wydruku drukarki. Dopiero na podglądzie można stwierdzić czy mniej więcej jest dobrze ustawione.
  2. Ostatnim wpisem nie chciałem zniechęcać do prac nad polepszeniem ustawień wydruku. :roll: Drukowanie nadal jest uciążliwe. :???:
  3. bardzo fajnie, że ciągle staracie się udoskonalać zwcad'a. Czekam na efekty. P.S. Jakoś sobie poradziłem z tymi wydrukami ale było to ciężka robota (w porównaniu do autocad'a) i efekt marny, tzn rysunek za bardzo na środku, a margines drukarki, ten najszerszy, znajduje się po prawej stronie kartki, dlatego jak odwrócę kartkę funkcją upsize-down to mam go po lewej stronie i wszystko gra - w autocad'zie. :roll:
  4. Dzięki dmatusz3 super filmik. Na pewno przyda mi się pokazana metoda. Chodzi mi jednak o coś innego. Standardowa drukarka A3 np HP1200 lub HP2500 posiada margines drukowania z jednej strony szerszy niż z trzech pozostałych. Ten szerszy margines zwykle obcina tabelkę rysunkową, a poprzez ustawienie upsize-down ten margines przechodzi na lewą stronę, czyli tam gdzie ramka rysunku jest szersza (tzw do wpięcia zwykle 20-30mm). Wydrukowanie do PDF'a jest o tyle prostsze, że marginesy są ze wszystkich stron takie same. W Autocad'zie jest jeszcze takie ułatwienie, że widać format papieru jaki się ustawiło z marginesami drukarki jaka jest ustawiona w danym layoucie i dokładnie można kontrolować czy i jakie fragmenty wychodzą poza marginesy drukowania - jest to na prawdę duże ułatwienie, a w zwcad'zie tego nie ma :sad: Reasumując, zależy mi na tym aby dało się kontrolować marginesy drukowania nie tylko poprzez podgląd wydruku.
  5. Witam, Jestem nowym użytkownikiem zwcad'a (na razie testuje). Mam wielki problem z drukowaniem formatów A3 z załączoną funkcją "PLOT UPSIZE-DOWN". Ta funkcja pozwala w autocad'zie na wydruk A3 z marginesem do wpięcia prawidłowo z lewej strony i równą ramką z pozostałych trzech stron. W zwcad'zie jest to niezwykle trudne. Przy okazji jeszcze jeden problem - w przestrzeni papieru nie jest zaznaczony format papieru - ustawiony, ani margines drukarki przy danej drukarce. W Autocad'zie to występuje i jest to bardzo pomocne w ustawieniu wydruku. Kiedy Zwcad zrobi coś takiego u siebie, a może można to jakoś ustawić? Pozdrawiam