Skalowanie rysunku


jacektechniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem nowym użytkownikiem forum oraz programu ZWCAD 2012.

Mam dwa pytania:

1. W którym miejscu oprócz tabelki rysunkowej jestem w stanie zobaczyć w jakiej skali jest wykonany rysunek ?

2. Otrzymałem rysunek podwozia w skali 1:10 oraz zbiornika w skali 1:20. Muszę na rysunku połączyć podwozie ze zbiornikiem. w jaki sposób mogę przeskalować np. obraz zbiornika do skali 1:10 do skali podwozia ?

Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam Jacek

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko w pewnym zakresie. To znaczy skaluje tylko linie w obrębie punktów charakterystycznych natomiast. Natomiast cała reszta zbiornika jest przenoszona na podwozie w oryginalnej skali. Czy jest może jakiś inny sposób i gdzie dokładnie mogę sprawdzić skalę w jakiej jest narysowany zbiornik ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalę można sprawdzić stosunkowo prosto.

Trzeba znać realne wymiary obiektu (w rzeczywistości), natomiast na rysunku trzeba użyć funkcji do mierzenia.

 

_dist

 

lub z menu Narzędzia-->Zapytania-->Odległość.

 

Polecenie ALIGN służy do dopasowania jednego elementu do drugiego.

Program w pewnym momencie pyta się, czy zmienić skalę.

W tym przypadku trzeba potwierdzić.

 

Gdyby przesłał Pan rysunki, to popatrzymy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeśli wie Pan, że zbiornik narysowany jest w skali 1:20 i potrzebuje Pan go powiększyć do skali 1:10, to wystarczy użyć funkcji SKALA i przeskalować rysunek 2 krotnie. W następnym kroku wystarczy użyć funkcji PRZESUŃ, aby połączyć podwozie ze zbiornikiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalę można sprawdzić stosunkowo prosto.

Trzeba znać realne wymiary obiektu (w rzeczywistości), natomiast na rysunku trzeba użyć funkcji do mierzenia.

 

_dist

 

lub z menu Narzędzia-->Zapytania-->Odległość.

 

Polecenie ALIGN służy do dopasowania jednego elementu do drugiego.

Program w pewnym momencie pyta się, czy zmienić skalę.

W tym przypadku trzeba potwierdzić.

 

Gdyby przesłał Pan rysunki, to popatrzymy na to.

Dziekuje za odpowiedź. Zrobilem mały istotny błąd ale już wszystko działa tak jak było napisane. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie