Ctrl+P Brak drukarki


Critu

Recommended Posts

Jestem nowy na forum, wiec pewnie zaraz zostanę zbluzgany i ustawiony do odpowiedniego poziomu. Z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Próbowałem u wujka google szukać i na różnych forach, pewnie robię to nieudolnie i już mnie to trochę zirytowało.

Mam taki problem w Autocadzie 2015, że w opcjach ustawiłem drukarkę domyślną, i wszystko fajnie, jednak kiedy wykonam rysunek i chcę go wydrukować czy to przez Ctrl+P czy ikonkowo, to za każdym razem muszę rozwijać okienko i wybierać drukarkę.

Czy można to jakoś na stałe ustawić a jeśli tak to w jaki sposób.

 

Serdeczne dzięki za pomoc i nie jeździjcie proszę po nowicjuszu na forum.

Link to comment
Share on other sites

Tez mi się tak dzieje ale w ZWCAD+, ale jest taka rada, w ustawieniach wydruku tego danego pliku ustawić drukarkę  zapisać, wtedy po kazdorazowym otwarciu plik bedzie "pamiętał" ustawiena wydruku z drukarką włącznie. Bardzo wygodna sprawa w szczegolnosci jak masz np. 20 rysunków w 1 pliku , to polecam ustawienie wydruku w poszczególnych 20 rzutniach (Layoutach), i drukowanie poleceniem PUBLISH. Drukujemy "hurtowo" wtedy.

Link to comment
Share on other sites

Czy można to jakoś na stałe ustawić a jeśli tak to w jaki sposób.

 

Witam

Przypuszczam, że chodzi o przycisk Dodaj do arkusza w oknie drukowania (Ctrl+P). Po zapisaniu rysunku, drukarka powinna być zapamiętana i nie trzeba będzie za każdym razem dokonywać ustawień w danym rysunku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem już tego, korzystam z ustawionego domyślnie szablonu z zapisaną drukarką w opcjach. Kiedy go otwieram i otwieram w nim opcje, drukarka domyślnie ustawiona jest. Kiedy wykonam rysunek i wciskam Ctrl+P czy chocby przycisk drukowania to wi miejscu domyślnej drukarki mam "Brak",

Przed każdym wiec drukowaniem muszę szukac i wskazywac drukarke.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim bardzo, problem rozwiązałem.

Mój błąd w sumie banalny, ale kidy ustawialem w Ctrl+P domyślnie drukarkę, po zastosowaniu jej do szablonu, zapisywałem szablon, potwierdzałem i kiedy wyskakiwało ostatnie okienko z możliwością zapisania opisu, nie chcąc go pisać klikałem anuluj.

Tym samym AC nie nadpisywał mi szablonu anulując wprowadzone zmiany.

Gdy w ostatnim okienku kiknąłem też ok z pustym opiem, AC nadpisał zmiany i jest wszystko ok.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.