Perspektywa i rendering


asIdie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. W jaki sposób można ustawić perspektywę w zwcad 2009? Nie znalazłem żadnej ikony na pasku która by za to odpowiadała. Jedyne co to polecenie _vpoint i tam PErspective ale nie do końca rozumiem jak to działa. Nie mogę potem zmienić widoku - oddalać przesuwać itd? Istnieje może opcja ustawienia kamery w jakimś punkcie stałym żeby zawsze z niego można było renderować (i ustawić ogniskową wtedy) ?

Pytanie drugie dotyczy Renderingu. Jak można sprawdzić gdzie znajduje się główne światło (Sun) - chodzi mi o współrzędne XYZ bo ustawić miasto potrafię. I może jakaś instrukcja dodawania świateł ? Nie pokazują się w viewporcie po wstawieniu i generlanie strasznie ciężko je ustawić. Mam też wrażenie że znikają za każdym razem jak próbuję coś z nimi robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z ustawieniem kamery w punkcie można sobie poradzić przez zapisanie widoków. Robi sie to przez polecenie: "view" następnie opcja "S" i wpisanie nazwy identyfikującej widok. Można w ten sposób zdefiniować kilka widoków. następnie można wczytać te widoki analogicznie przez polecenie "View" opcja "R" i nazwa.

Co do słoneczka, to ze współrzędnymi mam wątpliwość. Nie można określić współrzędych kartezjańskich położenia źródła tego typu światła. Dla świateł typy distant określa się Azimuth i Elevation, to są współrzędne sferyczne jeśli sie nie myle. współrzędne kartezjańskie można określać tylko dla świateł typu punktowego.

Co do tego że ich nie widać to niestety ale nie jest to widoczne, a przynajmniej nie znam sposobu jak można to włączyć. Mam nadzieję że w późniejszych wersjach się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.