Modyfikacja interfejsu


perlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest jakiś inny sposób na modyfikację menu podręcznego niż tylko wczytanie całego zmodyfikowanego pliku *.mnu?

post-234-0-24960600-1411114042_thumb.png

Chodzi mi o przeniesienie filtrów współrzędnych .X i .Y piętro wyżej tzn żeby były na tym samym poziomie co osnapy a nie schowane w Piont Filters. W Customize Interface nie znalazłem takiej możliwości ale może źle szukałem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oczywiście mnu nie kasowałem niczego, w menuload odinstalowałem zwcad.mnu i załadowałem zmienione zwcad.mnu i jest ok. Myślałem jednak, że może kopia w zakresie interfejsu do cui jest bardziej zbliżona do oryginału.

Inna sprawa.

Czy znane są może problemy z ustawianiem toolbarsów gdy pracuje się na monitorze z dużą rozdzielczością?

Chodzi o to że układając sobie w profilu klasycznym paski ikon wedle własnego upodobania poziome paski pod menu rozwijalnym układają się jak chcą. Przenoszą się samoczynnie w sposób niekontrolowany. Gdy ruszę jeden z pasków inne zmieniają czasami wiersz. Tak jakby nie dało się dopełnić pełnej szerokości ekranu paskami . Może niezbyt jasno to opisuję ale pytam czy ktoś miał problemy z rozmieszczaniem pasków ikon.

Zaobserwowałem taki objaw na dwóch stanowiskach z monitorami o poziomej rozdzielczości 1920 i większej. Na jednym ze stanowisk rozwiązaniem było przeniesienie okna zwcada na monitor o mniejszej rozdzielczości poukładanie pasków i przeniesienie z powrotem na drugi ekran. Wtedy paski pozostają tam gdzie trzeba. Wersja vernum = "2014.04.27(21135)" (read only). Na drugim stanowisku jest jeden monitor i paski żyją tak trochę swoim życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnia dostępna wersja ZWCAD+2014 jest z dnia 25.06.2014r. i można ją pobrać przez automatyczne aktualizacje w menu Pomoc lub wpisując checkupdate w pasku poleceń.

Proszę o sprawdzenie zachowania pasków na powyższej wersji, gdyż do tej pory chyba nikt takiego zachowania nie zgłaszał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakas znowu niedoróbka bo najnowsza wersja ZWCAD+ Pro 2014 SP1 to vernum = "2014.06.25(24082)"
na którym to oparty jest też ZWCAD ARCHITECTURE SP2 ENU i Plk

 

- poza tym stwierdzam, na podstawie ZWCAD ARCHITECTURE SP2 czerwiec, że struktura katalogów drastycznie sie różni do wersji kwietniowej, ale już to "ogarnąłem"..inna filozofia katalogów trochę mi z bibliotekami namieszała

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie o to chodziło , tylko pytanie chodzi o zwcad+ o vernum = "2014.06.25(24082)", W/w wersję Zwcad Architectural 2014 SP2 ENG zainstalowałem ;)


Instalacje robiłem tak:

 

Pierw eksport profilu do pliku *.arg (na wszelki wypadek , by nie przeinstalowywać nakładek i Artisana) - okazało sie ze nie potrzeba

- odinstalowanie bez zachowania danych użytkownika (robie to CCleanerem)

- ponowna instalacja w tym samym miejscu (nakładki sie odtworzyły same po instalacji i Artisan, nie trzeba dogrywać od zera)

- dogranie własnych bibliotek w inne miejsce i działa :)

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.