_scalelistedit


perlon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zgłosić brak multiselekcji w oknie Edycja listy skali. W produkcie Autodesku multiselekcja działa w ZwCAD'zie jak chcę usunąć setkę niepotrzebnych skal to się muszę napracować (naklikać).

 

Sprawa poboczna. Niektóre polecenia między innymi jak w temacie ale i _aliasedit i inne działają na wersji Architekture a nie działają na gołym ZwCAD+ z pakietu Architecture. vernum = "2014.04.27(21135)" Ktoś miał coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli nie działa polecenie aliasedit, to potrzeba przez polecenie _appload wczytać wszystkie pliki z rozszerzeniem lsp z katalogu Express i dodać do listy startowej. Katalog ten znajduje się w miejscu, gdzie zainstalowany jest program np. C:\ZWCAD Architecture 2014 PLK\Express

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. Dzięki.

Niemniej jednak jest to dziwne zachowanie. W parze Architekture ZwCAD+ w wersji PLK działa i tu i tu. W parze EN do ZwCAD+ muszę robić autostart żeby zadziałało. Wersję EN odinstalowałem z opcją kasowania danych usera i skasowałem kartotekę instalacji, a następnie zainstalowałem ponownie. Nie pomogło. Dalej potrzebuję autostartu. Wygląda, że chiński produkt działa probabilistycznie czyli tylko z pewnym prawdopodobieństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Tak to mam teraz zrobione, ale czy tak to powinno działać? W wersji PLK nie muszę tego robić i działa. Skąd w polskiej wersji interfejs wie gdzie zaglądnąć, żeby odpalić zewnętrznego lispa express'a, a w angielskiej trzeba ręcznie ( startupem ) ładować lispy bo interface nie zna polecenia. To musi być zaszyte gdzieś indziej. Pliki konfiguracyjne, rejestr systemowy, etc...? Wersje EN i PLK mam zainstalowane odpowiednio w

C:\ZWCAD Architecture 2014 Enu\

C:\ZWCAD Architecture 2014 Plk\

Jeszcze raz odinstalowałem wersję EN i zainstalowałem w

C:\ZWCAD Architecture 2014\

Nie pomogło. Dalej muszę ustawić startup żeby działały rzeczone komendy z expressa.

Jeszcze jedna ciekawostka. Klawisz F1 działa w ZwCAD+ PLK, ZwCAD Architekture PLK, ZwCAD Architekture EN ale nie działa w ZwCAD+ EN. tzn jest komunikat, "Cannot find help file: ZWCAD.chm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem dlaczego PLK działa a EN nie działa. Myślę, że jest to problem jakichś zapisów konfiguracyjnych gdzieś gdzie "oko ludzkie nie sięga". Może jakieś ścieżki są wpisane na sztywno a nie te które wynikają z miejsca docelowego instalacji i dlaczego uruchamiany program z wstawką architekture widzi helpa a bez wstawki architekture helpa nie widzi. Taka typowa chińszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę sprawdzić czy poprawnie wpisana jest ścieżka do pliku pomocy. W tym celu proszę uruchomić ZWCAD+ ENU (bez narzędzi do Architecture) i wpisać _options w pasku poleceń oraz ENTER. W zakładce Pliki, w pozycji Plik pomocy powinna być wpisana ścieżka, proszę sprawdzić czy jest właściwa i czy plik ZWCAD.chm znajduje się w tej lokalizacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny eksperyment.

1. Odinstalowałem wersję EN i PLK

2. Skasowałem fizycznie pozostałości po instalacji

3. Skasowałem dane aplikacji - tzn całą kartotekę user\AppData\Roaming\ZWSOFT

4. Zainstalowałem wersję PLK - instalator zaproponował lokalizację w C:\Program FIles(x86) zmieniłem na C:\ Instalacja wykonana do C:\ZWCAD Architecture 2014 Plk

5. Zainstalowałem wersję EN - instalator nie zaproponował lokalizacji. Założyłem kartotekę C:\ZWCAD Architecture 2014 i ją wskazałem instalatorowi

6. Efekty jak na obrazkach poniżej. Gdzieś jeszcze są trzymane dane (rejestr którego nie czyści deinstalator ?) bo skąd widoczne menu e-cad? Ale ścieżek przeszukiwania do moich narzędzi z poprzedniej instalacji już nie zapamiętał

post-234-0-82299700-1405588957_thumb.png

post-234-0-97855200-1405588968_thumb.png

post-234-0-56828300-1405588983_thumb.png

post-234-0-57071200-1405588998_thumb.png

Wygląda, że instalator nie radzi sobie z instalacją równoległą wersji PLK i EN jak również z inną niż domyślna lokalizacją

Co do dopisania sobie ścieżki do chm to ja to umiem ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi żeby userzy "kombinowali" i poprawiali po instalatorze.

Edytowane przez perlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi sie własnie podobało że instalator w SP2 sam "wyczuł" nakladki i je prawidłowo odtworzył bez ponownego ich doinstalowywania łącznie z Artisanem, nie wiem dlaczego tak sie dzieje , ale oszczędza to sporo czasu na doinstalowywanie nakładek.

Edytowane przez Martin_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wielokrotnych reinstalacji, czasami pojawiają się jakieś nieprzewidziane rzeczy, a informacje istotnie mogą być pobierane z rejestru. Niewłaściwe ścieżki dostępu również mogą być przyczyną nie działającego aliasedit.

Rozumiem, że po ustawieniu właściwej ścieżki do pliku pomocy zwcad.chm, pomoc działa właściwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.