Recommended Posts

Witam,

mam problem, który wydaje sie błachy, ale nie potrafię sobie z nim poradzić. Gdy otwieram plik wykonany na innej platformie CAD, ZWCAD informuje mnie o brakujących czcionkach, ale kiedy wybieram plik, program wyrzuca informację, że  wybrana czcionka nie jest plikiem symboli, a wyraźnie typ pliku to skompilowane symbole...

pomocy:(

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem. Jeżeli w rysunku są użyte jakieś SHX'y których nie ma na ścieżce przeszukiwania to krzyknie że mu ich brakuje. Są wtedy dwie opcje. Albo wskazujesz lokalizację gdzie dany shx jest lub shx który ma podmienić ten brakujący, albo pomijasz wczytanie shx'a. Rozumiem, ze chodzi o przypadek pierwszy i po wskazaniu dany shx ZwCAD'owi się nie spodobał. Może wrzuć dwg'a i shx'a to potestujemy.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Może być jeszcze tak, że wskazuje Pani plik czcionek shx , ale on zawiera inne symbole niż te, które są użyte w rysunku. Można zrobić np tak, że w pliku shx będą symbole kółka, prostokąta itp, a nie będzie tam literek i odwrotnie, będą literki, a nie będzie symboli użytych np w definicjach typu linii.  W takim przypadku najlepiej byłoby gdyby skopiowała Pani plik shx z programu w którym komunikat błędu nie występuje.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...