Problem z metodą SELECT w ZwCAD


maxiu67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję zaznaczyć wszystkie obiekty w aktualnym rysunku.

Wydawałoby się, że następująca składnia (wg. helpa):

Dim SS As ZwcadSelectionSet

SS.Select Mode, , , FilType, Fildata

gdzie:

Mode = zcSelectionSetAll

FilType, Fildata - też są zdefiniowane prawidłowo bo ten sam fragment kodu dla SelectOnScreen działa wyśmienicie)

powinna zadziałać, ale niestety nie działa.

Próbowałem już na różne sposoby ale niestety.

Proszę o pomoc.

Chodzi mi o zaznaczenie np: wszystkich bloków w rysunku bez wskazywania na ekranie (zcSelectionSetAll)

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Dim SS As ZwcadSelectionSet

Set SS = Thisdocument.SelectionSets.Add("NazwaSelekcji") ' Tego brakowało w Pańskim kodzie a jest to niezbędne

Dim FilterType() As Integer

Dim FilterData() As Variant

ReDim FilterType(0)

ReDim FilterData(0)

FilterType(0) = 0

FilterData(0) = "INSERT" ' dla bloków

Mode = zcSelectionSetAll

SS.Select Mode, , , FilterType, FilterData

Jednym z ograniczeń SelectionSets jest to, że selekcjonowane mogą być tylko te obiekty, które są widoczne na ekranie. Umieszczenie obiektów na niewidocznych warstwach, lub poza wyświetlanym obszarem może powodować że część obiektów nie będzie zaznaczona. Nie jestem pewnie jak te cechy ograniczają tryb "zcSelectionSetAll", ale może to byc powodem Pańskich problemów.

Jeśli te informacje nie rozwiążą Pańskich problemów, proszę bliżej opisac w czym jest problem ( czy nic nie wybiera? czy jest jakis komunikat błędu, jeśli jest to jaki? ). Ewentualnie proszę przekopiować dokładnie fragment kodu (włącznie z definicją filtrów).

PS. Napisał Pan że chce zaznaczyć wszystkie obiekty, w tym wypadku określanie jakichkolwiek filtrów nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.