Kopiowanie - problemy


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Problem, dotyczy polecenia kopiuj w programie ZWCAD.

Wybieram jakiś obiekt w rysunku (dowolny - text, linię, polilinię, grupa obiektów) i jak jest zaznaczony, wybieram komendę kopiuj i zatwierdzam enterem (spacją lub PPM). Teraz wybieram punkt odniesienia, względem którego ma nastąpić kopiowanie i...... i tutaj pojawia się problem. Program czasami zaraz po zatwierdzeniu polecenia ENTEREM (spacją lub PPM) sam przyjmuje punkt odniesienia (normalnie powinienem kliknąć myszką, żeby wybrać punkt, a czasami program sam przyjmuje domyślnie ten punkt - ten, w którym ustawiony jest na ekranie kursor myszki). Jest to upierdliwe, ze względu na fakt, że trzeba powtarzać proces kopiowania, a czasami przy nieuwadze zdarza się, że rysunek zostaje powielony (nałożony na siebie).

Czy ktoś z użytkowników ZWCADa spotkał się z opisywanym problemem?

Czy jest to błąd programu, a może przyczyną są ustawienia ZWCADa, lub np. problem z urządzeniem wskazującym (myszka)???

Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

 

Program ZWCAD+ 2014PL PRO    vernum = "2013.10.25(17150)

Myszka: Logitech MX Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się chyba... :-))

Wiem, że muszę określić dwa punkty aby wykonać pełne polecenie kopiowania. Problem jest z wyborem pierwszego punktu (punktu bazowego - program zwraca informację: określ punkt bazowy lub....). Normalnie powinienem wybrać punkt bazowy i następnie wskazać punkt docelowy. Niestety często zdarza mi się, że punkt bazowy jest już przyjęty przez program za mnie i jak mogę tylko określić punkt docelowy. Nie wiem jak to możliwe, że punkt bazowy program przyjmuje za mnie... Zastanawiam się, czy ktoś prócz mnie spotkał się już z takim problemem i czy jest to problem programów typu CAD, czy np. urządzenia wskazującego (myszki - obecnie posiadam model Logitech MX Performance - sterowniki orygnalne producenta ze strony - najnowsza dostępna aktualizacja).

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą informację, która przybliży mnie do rozwiązania tej upierdliwości, która mam wrażenie zaczyna objawiać się coraz częsciej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pierwszym poście napisał Pan, że zaznacza Pan element, wybiera polecenie kopiuj i ENTER. Nie trzeba zatwierdzać już polecenia, bo ono już się samo uruchamia bez naciskania ENTER (rozumiem, że polecenie uruchamia Pan z ikony). Jeśli uruchamiane jest najpierw polecenie, to po zaznaczeniu elementów trzeba potwierdzić. I tak, jeśli w opcjach prawego przycisku myszy jest ustawione, że prawy przycisk myszy ma reagować jak ENTER -kiedy polecenie już jest aktywne, to problem może być spowodowany źle działającym prawym przyciskiem myszy. Jeśli w momencie naciśnięcia działa jak dwuklik, to uruchamia się dodatkowa pod-funkcja z wybranym już punktem bazowym. Najprostszym sposobem na sprawdzenie jest podmiana myszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Oczywiście przez frazę: "wybieram komendę kopiuj" - miałem na myśli, wpisuję skrót w wierszu poleceń (np. k czy cp) i zatwierdzam enterem... Przepraszam, ale może niezbyt jasno się wyraziłem - założyłem z góry, że wszyscy działają na skrótach... ;-)

Wracajac do tematu. Po zatwierdzeniu skrótu powinienem wybrać punkt docelowy, natomiast zdarza się czasami, że ten punkt jest już wcześniej wybrany przez program.... Zaznaczam, że objawy takie mają miejsce zarówno przy zatwierdzaniu skrótu SPACJĄ jak i PPM (pod PPM mam ustawienia powtórz ostatnie polecenie).

Zastanawiam się, czy program może pamiętać dwuklik, tzn. czy wcześniej klikająć lewym przyciskiem myszy w jakieś miejsce, program pamięta, że nastąpił dwuklik i po wybraniu komendy kopiuj wykonuje od razu drugi klik, wybierając jako punkt odniesienia to miejsce, w którym akurat znajduje się kursor....

Pewnie bez pomiany myszki nie obędzie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli nie dzieje się to za każdym razem, to prawdopodobnie następuje podwójne naciśnięcie spacji lub podwójne kliknięcie prawego przycisku myszy. Oprócz uruchomienia polecenia, w kolejnym kroku następuje uruchomienie dodatkowej opcji. Dla sprawdzenia można wpisywane polecenie zatwierdzać przyciskiem Enter lub spróbować (po wybraniu obiektów) uruchamiać polecenie z ikony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.