Jak dodać komendy do pasków narzędzi??


Kamiecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam mały problem, mianowicie: jak można dodać ikony do pasku narzędzi? Wchodzę w funkcję "dostosuj", ale nie ma tam możliwości wyboru ze wszystkich poleceń. Interesują mnie funkcje typu "półprosta", czy "przedłuż". Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

Z góry dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że dyskusja poszła w trochę inną stronę niż zakładałam. Nie wiem jak działają poprzednie wersje, gdyż swoją właśnie zakupiłam. Ale chodzi mi o banalną rzecz jak dodanie funkcji do pasków narzędzi. Nie potrzebuję dodawać ikon do poleceń, gdyż jak się przejdzie na przestrzeń "szkicowanie 2d i adnotacje" widać, że praktycznie wszystkie funkcje mają je już przypisane. Po kolei: wyciągam sobie na pulpit pasek o nazwie np. "rysuj", który ma swoich kilkanaście funkcji, ale nie ma chociażby funkcji "półprosta" i nie mam jak jej dodać. Jak wejdę dobie w "dostosuj" to jedyne funkcje jakie mogę dodać to te które występują w gotowych paskach. Nie ma czegoś takiego, co jest np. w autocadzie, jak wybór ze wszystkich poleceń - wtedy pojawia się pełna gama tych co mają przypisane ikonki i tych które nie mają. utaj nawet jak stworzę swój pasek to i tak mogę tam wsadzić tylko komendy z pozostałych pasków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o tworzenie dodatkowych zakładek w menu wstążkowym, jest to szczegółowo opisane pod tym linkiem tworzenie zakładek.

 

Natomiast korzystając z interfejsu klasycznego, potrzeba kliknąć na dowolnym pasku narzędzi i wybrać Dostosuj. Przy widocznym oknie Dostosuj, wystarczy najechać kursorem myszy na pasek na którym chcemy dodać polecenie i wybrać odpowiednio pod prawym przyciskiem myszy: Wstaw oraz Właściwości. W oknie właściwości, w polu Makro związane z tym poleceniem dla funkcji półprosta wystarczy dopisać angielskie polecenie ^C^C_ray -jak pokazano na zrzutach. Ikonę przycisku można wczytać z pliku lub samemu narysować wybierając Edytuj obrazek przycisku.

 

post-325-0-38909000-1392386367.png

 

post-325-0-30010100-1392386419.png

 

post-325-0-36325900-1392386612.png

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wybraniu opcji Edytuj obrazek przycisku, pojawi się Edytor przycisków, w którym można utworzyć własną grafikę.

Przy widocznym oknie Dostosuj, można skopiować ikonę z innego przycisku, a po wklejeniu jej na dodany przycisk, można ją edytować. 

Ikonę można także wczytać w Edytorze przycisków przez wskazanie pliku z rozszerzeniem bmp o rozmiarach 16x16. Taką ikonę można utworzyć w różnych programach graficznych lub po prostu pobrać z Internetu. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Będę działać. 

A czy już ktoś miał problem ze znikającymi ikonami? Wczoraj jak odpaliłam program to w pasku "rysuj" pojawiła się na końcu pusta ikonka. Okazało się że jest to funkcja regionu, jak ją usunęłam to pusta zrobiła się ikona kreskowania. Próba dodania do tego paska jakiejkolwiek komendy kończy się zamknięciem programu. Ciekawe to, gdyż z innymi paskami nie ma problemu. 

 

Pozdwawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie mieliśmy do tej pory takiego przypadku. Być może jest to kwestia uprawnień administratora. Jaki jest system operacyjny na komputerze? Jeśli jest Windows Vista, 7 lub 8, to proszę spróbować uruchomić program przez prawy przycisk myszy z opcją Uruchom jako Administrator.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jestem posiadaczem Visty, tylko Windowsa 7. Najciekawsze jest to, iż kilka dni temu nic takiego się nie działo. 

Spróbowałam jako administrator, ale nie pomogło. Pojawiło się okno błędu, jednak próba wysłania raportu zakończyła się fiaskiem :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałam polecenia, bo nie jestem w stanie go wykonać. Ale Program zamykał się przy próbie dodanie lub usunięcia gotowych funkcji z tego paska. Dodatkowo funkcja znajdująca się bezpośrednio nad pustą ikoną mimo, że pokazuje iż jest "regionem" to w rzeczywistości jest "kreskowaniem". Wstawiłabym obrazek, ale nie wiedzieć czemu nie mogę :-( 

Na chwilę obecną po prostu problem obeszłam. Usunęłam pasek "rysuj" i stworzyłam swój zawierający dokładnie te same funkcje i nie ma problemu. Ale dlaczego nie można wysłać raportu błędu jest dla mnie zagadką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.