linie offsetowe krawędzi


piotr_w

Recommended Posts

witam,

pobralem próbną wersję programu bonzai 3d i poczyniam pierwsze kroki.
Mam pewien problem powiedzmy :)
Uzywam lini offsetowych krawędzi do wyznaczania lini okna w budynku, tak aby później można było je zagłębić w elewacji. Problemem jest to, że po tej operacji ta linia zostaje mi i przecina całą ścianę. Chciałbym ją teraz usunąć, ale nie mogę jej tak zaznaczyć, żeby pozbyć się tylko jej. Gdy ją pickuję, podświetla mi się cały budynek.

Wiem, że mogłbym te okna rysować za pomocą "rysowacza"  ale nie wiem później jak dokładnie taki malunek okna umiejscowić względem innych krawędzi. Potrafię chwycić i przesunąć okno, ale muszę to robić tak na wyczucie. Może na ten problem również mi ktoś pomoże ? :)

Dzięki, pozdrawiam.
 

Link to comment
Share on other sites

Problem polega na tym, że gdy używam ctrl, to owszem podświetli mi tylką linię pomocniczą ale na tym się kończy, gdy teraz klikne LPM lub PPM, cokolwiek, to jest tak jakbym nic nie kliknął, ewentualnie ponownie podświetli mi cały obiekt.

Kolejny problem pojega na zmianie materiału, np w celu uzyskania innego koloru. Ponownie wciskam ctrl, chwytam za "materiał" i przenoszę na dany element. Teraz jest różnie. Czasem pomaluje wybrany element, ale rzadko, czasem pomaluje calą bryłę, a czasem wybrany fragment lekko podświetli jakby w innym kolorze, ale gdy popatrzę z innej perspektywy to przestaje to być widoczne.

Aby to najlepiej zobrazować, podaje link do youtuba (aha, zapomniałem zobrazować, co się dzieje, jak już po kolorowaniu dachu kliknę na typ widoku cieniowanie pełne -> u góry w ikonkę, wtedy widać tylko jedną białą bryłę) :
http://youtu.be/FZFsM680PK0

Dziękuje za zainteresowanie i pomoc.
 

Link to comment
Share on other sites

Witam

Dziękuję za film. Po zaznaczeniu lini z Ctrl, powinna być możliwość usunięcia jej przez przycisk Delete na klawiaturze. Czy ten model został zaimportowany czy utworzny w bonzai3d? Proszę o przesłanie modelu na pomoc@dobrycad.pl w celu weryfikacji.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...