mrduck89

Użytkownik forum
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia mrduck89

Początkujący

Początkujący (1/6)

0

Reputacja

  1. Tak, nawet ponownie rozszczepiłem i ponownie szczepiłem (grip) i nic.
  2. Mam problem z połączeniem kilku polilinii w jedną. Narysowałem trasę sieci na mapie, potem została podzielona na kilka odcinków ale polilinii. Teraz chcę połączyć je poleceniem połącz i nijak nie chcą się połączyć. O dziwo dwie z nich się łączą pozostałe nie, nie mam pojęcia o co chodzi.
  3. To wiem, chodzi mi o to, że jak tworzę blok nowy - wblock - to muszę utworzyć go w nowym pliku i zapisać w odpowiednim miejscu. A ja mam pytanie czy da się utworzyc block bez tej procedury zapisaywania.
  4. czy tworzenie bloku polecenie: wblock musi wiązać się z nowo utworzonym obiektem do nowego pliku i dopiero można wyciągnąć atrybuty, a nie da sie w ramach tego samego rysunku stworzyc bloku?
  5. Witam, Utworzyłem sobie arkusz (layout 1) o wymiarze 297 x 1100 mm, wstawiłem rzutnię jedną ustawiłem w obszarze drukowania, następnie na niej narysowałem prostokąt o takim samym wymiarze. Następnie wszedłem w rzutnię zaznaczyłem swój rysunek, ustawiłem skalę. Ukryłem warstwę na której jest rzutnia tak by widoczny był prostokąt - wtedy drukują mi się ramki. Tak pokrótce wygląda mój sposób drukowania - jeżeli jest jakiś szybszy to chętnie się zapoznam :) Czego dotyczy pytanie? Otóż, takich samych arkuszy (layout'ów) mam kilka i czy mógłbym wszystkie na raz wydrukować? Jeszcze jedno, jak już mam kilka takich samych arkuszy i jeden ostatni 297 x 1240 mm to jak ustawię obszar drukowania w Ustawieniach Strony to wtedy jak wejdę w zakładkę arkusza powtarzalnego i kliknę Drukuj od razu wskakuje mi w oknie drukowania obszar ten większy i to w każdym arkuszu. Da się to jakoś inaczej? Jeszcze jedno w Modelu mam ustawioną skalę drukowania 0.2 i wtedy linia kreskowa jest fajnie widoczna, czyli jej przerwy. Natomiast jak włączę layout to już tego nie ma. Musiałem dać w modelu współczynnik skali 2, żeby uzyskać taki efekt.
  6. Ale jak zrobić ten tiff jako obraz 1-bitowy? Czyli jak otworze tiff'a w IrfanView i zapisze ponownie tak jak wyżej to będzie już?
  7. Witam, mam mapkę sytuacyjno wysokościową w formacie tiff. W jaki sposób powiniene ją przygotować w programie graficznym (np. gimp) by możliwie mało "ważyła" łatwo się rysowało siec no i żeby jak obraz rastrowy normalnie jest biały, był bez tła białego a kreski czarne były białe - chodzi łatwość pracy w zw cad. No i oczywiście by nie drukowało się jako podkład na papierze tło na czarno - szkoda tuszu :).
  8. Dziękuję, zgadza się :)
  9. Utworzyłem sobie blok w ZWCAD 2012 poleceniem wblock i tak dalej, zapisałem do pliku. Gdy miałem otwarty rysunek i chciałem skorzystać z niego i wstawiłem sobie, odziwo wkleił się w zmniejszonej skali. Przy wstawianiu oczywiście jest opcja wstaw skale lub określ na ekranie. Ja sobie wpisałem 1, 1, 1, czyli powinno być w skali 1:1. A wstawia mi się mniejsze. Dojrzałem tam jakiś opis współczynnik w tym samym oknie czy coś takiego i to on pewnie zminiejsza bo ma watość 0.3445. Nie można go zmnienić. A skąd on się bierze jak ja go nie określam w ogóle.