Chris

Użytkownik forum
  • Postów

    560
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Chris

  1. Screeny puściłem na PRIV.
  2. Choćby zapis plików w folderze CrashReport ( C:\........\AppData\Roaming\ZWSOFT\ZWCAD\2024\en-US\CrashReport ). Po nieoczekiwanym zamknięciu się programu w folderze nie pojawił się żaden nowy raport. Program po prostu wyłącza się/znika z ekranu. Nie ma żadnej zawieszki, zacinki ani informacji, że jest lub był jakiś problem. W innych przypadkach w przeszłości program informował o zapisie raportu i w podanym przeze mnie folderze zapisane były nowe pliki (z datą pokrywającą się z błędem krytycznym).
  3. U mnie właśnie kilka minut temu program wyłączył się samoczynnie. Odszedłem od komputera na kilka minut, w międzyczasie wyłączyły się ekrany, po uruchomieniu ekranów próbowałem coś zmienić w ZWCADZIE i program nagle wyłączył się. Nie było żadnej zawieszki programu czy informacji o krytycznym błędzie. Okno ZWCADA po prostu zamknęło się (w systemie brak śladu po nieoczekiwanym wyłączeniu). W tym konkretnym przypadku nie korzystałem z funkcji nakładek więc to raczej nie one spowodowały 'awarię'.
  4. Niestety u mnie to samo. Program losowo wyłącza się bez raportu o błędach i nie robiąc przy tym żadnych zapisów plików recovery. Myślałem, że przyczyną mogą być zainstalowane nakładki, ale jestem pewien, że w kilku przypadkach program wyłączył się bez wykorzystania nakładek. Na szczęście problem nie występuje jakoś często.
  5. Dziękuję. Właśnie to okno pominąłem. Czyli głównie poprawki.
  6. Dzień dobry, dzisiaj pojawiła się u mnie aktualizacja SP1.3 - (VERNUM = "24.10_2024.03.14(#8993-e756b745a59)_x64" (read only)) Zainstalowałem, ale nie sprawdziłem jakie zmiany przynosi nowa aktualizacja (w pośpiechu pominąłem krok z informacją o zawartości paczki). Na stronie zwsoft.com oraz ZWCAD.pl brak informacji o nowym service packu. Czy są gdzieś dostępne informacje z listą zmian lub nowych funkcji w SP1.3?
  7. Proszę zaznaczyć blok, trzymając SHIFT proszę wybrać gripy (kilka) odpowiedzialne za rozciąganie (podświetlą się na czerwono) i następnie puścić SHIFT, wybrać jeden z podświetlonych czerwonych gripów i rozciągnąć. Powinno zadziałać również na bloki dynamiczne w przypadku rozciągania (niektóre punkty charakterystyczne bloków dynamicznych są przypisane do cech, które mogą nie zadziałać, ale w przypadku rozciągania nie powinno być problemu).
  8. Powinno pomóc polecenie ARRAY (ZWCAD 2024 ENG, w polskiej wersji nazwane chyba SZYK). Wywołujesz polecenie, wybierasz BLOK, wskazujesz polilinię wzdłuż której chcesz rozłożyć blok i zatwierdzasz. U góry w menu programu wyświetli się wstążka odpowiedzialna za polecenie ARRAY. Możesz tam zmieniać ustawienia takie jak: ilość kolumn/rzędów, rozstaw między kolumnami/rzędami, jak ma zachować się blok w trakcie rozkładu (zablokowany stały kąt czy kąt dostosowany do ścieżki) itd. Poniżej krótki film z przedstawieniem rozkładu: Nagrywaj_2024_03_04_19_16_57_180.mp4
  9. Myślę, że to może pomóc w powyższych ustawieniach drukowania poszczególnych warstw w poszczególnych arkuszach: (od około 29/30 minuty jest info o mrożeniu warstw w poszczególnych rzutniach)
  10. Cieszę się, że udało się rozwiązać problem. Screen wyjaśnił co to za tajemnicze 'okno' pojawiało się ;-))
  11. Ewentualnie jeśli używa Pani tej funkcji (rozwijanego menu dla prawego przycisku myszki) to w takim przypadku należy wejść w opcje RIGHT-CLICK CUSTOMIZATION i zmienić ustawienia opcji nr 1 lub nr 2 na poniższym screenie. Najprawdopodobniej opcja nr 2 na ENTER też rozwiąże problem z pojawiającym się menu.
  12. Proszę odznaczyć 'ptaszka' w miejscu oznaczonym na czerwono na ponizszym screenie. Po odznaczeniu tej opcji okno menu nie będzie pojawiało się po zatwierdzeniu komendy.
  13. ZWCAD 2024 PRO - VERNUM = "24.10_2023.12.28(#8897-0293eb333ba)_x64" (read only) - wersja ENG
  14. U mnie przy ustawieniu zmiennej na wartość '0' nie wyskakuje żadne okno. Funkcja TRIM/EXTEND działa jak dawniej, czyli wybieram granicę EXT/TRIM, zatwierdzenie i następnie obiekt, który wydłużam/skracam. Może 'reset' profilu pomoże?
  15. Może chodzi o ustawienie zmiennej TRIMEXTENDMODE? Wartość '0' (zero) to dawne TRIM i EXTEND (wskazujemy linię, która będzie granicą wydłużenia/cięcia potem wybieramy obiekt, który ma zostać wydłużony/przycięty). Wartość '1' to jest obecnie w ZWCad2024 ustawione jako standard, czyli szybka funkcja, bez wskazywania granicy wydłużenia/cięcia. Jest jeszcze wartość '2', ale z tego ustawienia nie korzystałem.
  16. OK. Rozumiem, że zoom w modelu jest traktowany jak zmiana rysunku i powoduje jego zapis??
  17. W zeszłym roku miałem podobny problem z ZWCAD 2023 PRO ENG i nakładką BIK. Po użyciu kilku komend nakładki BIK program w dziwny sposób resetował rysunek (było to dopiero widoczne po otwarciu pliku DWG). Nie pamiętam dokładnie jak to wywoływałem, ale pamiętam, że po otwarciu w rysunku była warstwa zero (i może zostawały jeszcze jakieś jedna/dwie warstwy), ale cała zawartość pliku DWG była przeniesiona na 'pustą warstwę' (warstwa bez nazwy). Zgłosiłem problem producentowi nakładki BIK i chyba udało się ustalić i rozwiązać problem z resetowaniem plików DWG, bo od tamtej pory nie przytrafiło mi się nic podobnego.
  18. Zauważyłem podobny objaw u mnie przy XLINE, która jest wykonana jako linia przerywana (inna niż ciągła). Przy zoomowaniu w pewnych 'odległościach' modelu linia znika z ekranu. Robiłem testy na istniejącym rysunku oraz na nowym, czystym i ten sam objaw. Jeśli polilinia/xline jest przerywana to wtedy w trakcie zoomowania znika z ekranu, takiego objawu nie ma przy liniach ciągłych. Poniżej krótkie wideo przedstawiające opisany problem: Nagrywaj_2023_12_05_07_17_36_180.mp4 ZWCAD PRO EN VERNUM = "24.10_2023.10.31(#8721-d0d14f8c9a7)_x64" (read only)
  19. Super, dziękuję za pomoc. Teraz jest znacznie czytelniej. :) Proszę jednak rozważyć wprowadzenie opcji umożliwiającej zmianę koloru tła (podobnie jak to ma miejsce w przypadku metek TOOLTIPS).
  20. Czy jest jakaś możliwość zmiany koloru tła w polach FLEXIBLOCK??? Tła bloków dynamicznych w ZWCAD wyświetlane są w kolorze bardzo jasnym, dodatkowo często napisy/atrybuty wstawione są 'lekkimi' czcionkami w kolorze białym lub żółtym co nie jest zbyt czytelne. Szukałem w opcjach możliwości zmiany koloru tła tych pól ale nie znalazłem. Czy jest taka opcja, a jeśli nie czy mogłaby zostać wprowadzona? Ewentualnie domyślnie tło pól mogłoby być ciemniejsze (choć dodatkowo opcja zmiany koloru tła byłaby na plus). Przykładowy screen z tłem i napisem w kolorze białym (chyba najczęściej spotykany przeze mnie przypadek, niezbyt komfortowy dla oczu):
  21. Ad vocem do powyższych 'sztuczek'. Po zaznaczeniu obiektu a następnie wybraniu gripa możliwe jest jego przeciąganie (funkcja ROZCIĄGNIJ), jeśli jednak naciśnie się SPACJĘ (trzymając gripa) to wtedy funkcja rozciągania gripa zastąpiona zostanie funkcją przesuwania (w tym przypadku całego elementu z punktem zaczepienia w miejscu gripa), kolejne naciśnięcie SPACJI spowoduje przejście w tryb funkcji OBRÓĆ (obrót obiektu względem gripa), kolejna SPACJA - przejście w tryb SKALA (skala z punktem zaczepienia w miejscu gripa), kolejne w tryb funkcji LUSTRO (lustro względem gripa). PS. Nie ukrywam, że zaskoczony jestem powyższym zadaniem i 'odkryciem', że gripy działają w ten sposób, że można je wybierać i modyfikować. Z tego co pamiętam funkcje dotyczące wybierania i modyfikowania kilku gripów dostępne są od kilkunastu lat (co prawda gripy w tym czasie ewoluowały, przez dodanie nowych funkcji lub zmianę oznaczeń gripa linii i polilinii), ale samo ich działanie jest praktycznie niezmienne. :-)). Wg mnie wykorzystanie dodatkowych funkcji gripów to bardzo przydatna i ciekawa rzecz, zwłaszcza dla nowych użytkowników, bo można w wielu sytuacjach przyspieszyć sobie pracę, zwłaszcza jak ktoś korzysta z programu wywołując komendy przy pomocy ikon.
  22. U mnie również plik otwiera się prawidłowo na wersji 2023 i 2024 (obie wersji PRO ENG). System Win 11 PRO.
  23. Jeśli chodzi o wiersz poleceń to można uruchomić/wyłączyć używając kombinacji klawiszy CTRL+9 lub komenda _commandline (włączanie okna)/_commandlinehide - ukrywanie okna).
  24. Zainstalowałem oficjalne wydanie 2024 i okno właściwości w obu wersjach (2023 SP2 i 2024) działa u mnie poprawnie. Wydaje mi się, że problem z nieczytelnością paska właściwości został rozwiązany.
  25. Dziękuję za informację oraz licencję czasową. Poczekam na wydanie wersji 2024.