RobS

Użytkownik forum
  • Postów

    52
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Treść opublikowana przez RobS

  1. Hej, Nie trzeba do tego skryptu LISP. Wystarczy w trakcie wybierania punktów wpisać polecenie M2P i wybrać dwa punkty pomiędzy którymi ma się znaleźć oś jak na poniższym nagraniu.
  2. Rozumiem, dlatego pytam o funkcję według której ma być przeliczana odległość w podstawie trójkąta. To już brzmi jak dość złożone równanie od którego należy wyjść przy próbie rozwiązania tego zagadnienia.
  3. Współczynnik 0,077 który określiłeś jest liniowy. Nie ma możliwości wpisania równania w pole Liniowa skala wymiaru (Dim scale linear). Wiesz już jakie będzie równanie do przeliczania wartości wymiaru?
  4. Hej, Chodzi o to, żeby wartość czasu i odległości była pobierana z bloku w zależności od jego rozciągnięcia? Dobrze rozumiem twój pomysł?
  5. Zmieniłem nazwę skryptu na WyrówajBlokiDoPoli. Uważam, że to lepiej opisuje jego funkcjonalność. W poprawionej wersji bloki które wykraczają poza zakres polilinii są pomijane. Ponadto po wykonaniu polecenia w pasku poleceń wyświetla się krótkie podsumowanie ile bloków zostało wyrównanych i czy zostały pominięte. Co do punktu styku to bazuje na punkcie bazowym bloku i taka będzie natura jego wyrównania do polilinii. WyrownajBlokiDoPoli.lsp
  6. Hej, Napisałem skrypt który działa zgodnie z pomysłem @dmatusz3 LISPa wczytaj poleceniem AP. Żeby użyć funkcję wpisz polecenie DOPASUJBLOKIDOPOLI. Najpierw wybierz polilinię, później oknem bloki które chcesz dopasować do polilinii i kliknij Enter. Obiekty inne niż bloki i polilinia zostaną odfiltrowane. DopasujBlokiDoPoli.lsp
  7. W takim razie szybki skrypt Lisp który ułatwi Ci pracę. Wczytaj go poleceniem AP i jeśli chcesz, żeby styl modyfikował się już po otwarciu rysunku to Dodaj do listy startowej. W poniższym kodzie musisz zmienić nazwę stylu NazwaStyluWym1 na swoją, stylów możesz określić więcej niż jeden. Dokładność wyświetlania wymiaru kątowego jest określona przez cyfrę "3" po "DIMADEC". W tym przykładzie będą 3 miejsca po przecinku, domyślnie jest 0. (setq dimlst '("NazwaStyluWym1" "NazwaStyluWym2")) ; Zmień nazwę Stylu wymiarowania na swoją (vlax-for dim (vla-get-Dimstyles (setq doc (vla-get-ActiveDocument (vlax-get-acad-object)))) (if (vl-position (vla-get-Name dim) dimlst) (progn (vla-put-activeDimstyle doc dim) (setvar "DIMADEC" 3) ; Określ dokładność wymiaru kątowego (vla-copyfrom dim doc)))) Plik Lisp do modyfikacji załączony jest do posta. ModKątWymStyl.lsp
  8. @olgierd Odtworzyłem u siebie sytuację w najnowszym ZWCADzie 2025 (system Windows 11) i problem nie występuje. Link do pobrania w poście @pawmal 🙂
  9. Najprawdopodobniej Corel nie obsługuje najnowszych formatów DXF w których zapisuje ZWCAD. Przy zapisie pliku możesz wybrać starsze formaty. Zapisz w kilku i sprawdź które obsługuje twój program.
  10. @MLE zwróć uwagę na sposób edycji, u mnie bez problemu da się zmienić wartość na znaku B-18. Najpierw wchodzę w Edycję bloku który jest znakiem F5, później wchodzę w Edycję atrybutów znaku B-18 (dwukrotnie kliknięcie lewym przyciskiem myszy na blok). Po zapisaniu zmian nowa wartość pojawia się na głównym znaku.
  11. Czy były importowane ustawienia ze starszych wersji?
  12. Czy w komputerze jest dedykowana karta graficzna i jest włączone przyspieszenie sprzętowe? Sprawdź proszę ile waży zawartość folderu z plikami tymczasowymi %TEMP%. Jeśli jego zawartość przekracza 500MB to warto go wyczyścić.
  13. Hej, Jaką masz wersję programu? Sprawdź to poleceniem VERNUM. Podaj proszę specyfikację komputera.
  14. Dzień dobry, Ad 1. Zmiana kolorów True Color na kolory indeksowane nie występuje w wersji 2024. W ramach licencji 2025 zabezpieczonej kodem programowym ma Pan prawo do korzystania z wersji 2024 (link do wersji 2024 SP 1.5). Działanie wersji 2025 został zgłoszony do producenta. Ad 2. Warstwy w edycji stanu warstw sortują się domyślnie tak samo jak w Menadżerze Warstw. Najpierw wyświetlają się warstwy załączników zgodnie z kolejnością alfabetyczną, warstwy w XRef'ach również sortują się alfabetycznie, jako ostatnie wyświetlają się warstwy rysunku na którym obecnie pracujemy. Ad 3. Stan warstw zapisuje wszystkie warstwy w rysunku, włącznie z rozładowanymi XRefami. Po przejrzeniu ustawień nie znalazłem sposobu, żeby to zmienić. Ad 4. Pliki LAS to warstwy opisane kodami DXF. Należało by tutaj przekonwertować wartości kodów lub odpowiednio zdefiniować tworzenie tabeli na podstawie kodu. Kod DXF zastosowany w pliku LAS. 1 - Nazwa stanu warstw 8 - Nazwa warstwy 62 - Kolor 6 - Rodzaj linii 370 - Grubość linii ("-3" - domyślna, "18" - 0.18mm, "200" - 2.00mm itd.) 2 - Styl wydruku 90 - Stan warstwy (zapisany w systemie dwójkowym), warstwa włączona, niezamrożona, niezablokowana ma wartość 8
  15. Jeśli masz współrzędne X, Y, Z to musisz użyć funkcji 3WPLINIA (_3DPOLY). Jeśli są współrzędne X, Y to po prostu wybierz funkcję rysowania polilinii i wklej w pasku poleceń współrzędne. Współrzędne muszą być oddzielone przecinkami, a punkty Enterem. Muszą mieć formę 1.0,2.0,3.0, czyli w tym przykładzie X=1.0, Y=2.0, Z=3.0.
  16. Definicję linii należy traktować jako własność intelektualną. Nie da się jej wyciągnąć z rysunku, można ją odtworzyć lub poprosić autora o dostarczenie pliku .lin.
  17. Hej, Jak możesz to podeślij rysunek w wiadomości prywatnej. Ciężko ze zrzutu wyciągnąć jakieś wnioski.
  18. Sprawdziłem i nazwy warstw nie są "czułe" na wielkość liter. Cieszę się, że udało się doprowadzić skrypt do ładu 👌
  19. Hej, Sama funkcja _.-laydel działa bez problemu w wersji 2025. Spróbuj użyć takiego prostego skryptu u siebie. (defun c:dellayerstest (/ ) (setq l "6 pomoc 01") (command "_.-laydel" "_N" l "" "_Y" "") ) Problem w tym skrypcie leży raczej w zdefiniowaniu listy z nazwami warstw.
  20. Skrypt ma rozszerzenie zelx także jest zaszyfrowany dla programów z rodziny ZWCAD.
  21. Hej, Napisałem skrypt który przepisuje wartość atrybutu o wskazanej nazwie do hiperłącza w wybranych blokach. Zwróć uwagę na wielkość liter w nazwach, ponieważ ma ona znaczenie. Skrypt uruchamia polecenie PrzepiszDoHiperlinku. (vl-load-com) (princ (strcat " Copyright © 2000 — 2025 Usługi Informatyczne Szansa www.zwcad.pl Dostępne polecenia: PRZEPISZDOHIPERLINKU - skrypt automatycznie przepisuje wartość wskazanego atrybutu do hiperłącza w wybranych blokach ") ) (defun LM:vl-getattributevalue ( blk tag ) (setq tag (strcase tag)) (vl-some '(lambda ( att ) (if (= tag (strcase (vla-get-tagstring att))) (vla-get-textstring att))) (vlax-invoke blk 'getattributes)) ) (defun C:PRZEPISZDOHIPERLINKU (/ blockName przepiszVal ss i ent val) (setq blockName (getstring t "\nWpisz nazwę bloku: ")) (setq attName (getstring t "\nWpisz nazwę atrybutu: ")) (setq ss (ssget "_X" (list (cons 2 blockName)))) (setq i 0) (repeat (sslength ss) (setq ent (ssname ss i)) (setq obj (vlax-ename->vla-object ent)) (setq val (LM:vl-getattributevalue obj attName)) (vla-add (vla-get-hyperlinks obj) val (vl-filename-base val)) (setq i (+ i 1)) ) (princ) ) PrzepiszDoHiperlinku.lsp
  22. Hej, Warto naprawić rysunek poleceniem TEST, skopiować całość skrótem Ctrl + A -> Ctrl + C i wkleić w nowym rysunku z oryginalnymi współrzędnymi poleceniem _PASTEORIG. Dla bezpieczeństwa rysunek warto zapisać pod nową nazwą. Możesz też podesłać rysunek w wiadomości prywatnej, sprawdzę zachowanie u siebie.
  23. Hej, Ile znaków mają nazwy tych plików? Czy w nazwie rysunku lub ścieżce są polskie znaki? Spróbowałem z plikiem którego nazwa ma ponad 100 znaków i wgrał się bez przeszkód. Być może problem leży w czymś innym. Jeśli możesz to podeślij przykładowy plik który jest pomijany w wiadomości prywatnej.
  24. Tak, wybierając rysowanie polilinii w trybie łuku można określić kąt. Poniżej podpowiedź jak wygląda pasek poleceń w angielskiej wersji językowej. Edycję kodu zostawiam Tobie 🙂
  25. W takim razie musisz jak na nagraniu zrobić to w dwóch krokach, tj. z dwóch segmentów. Edytując Twój skrypt może to wyglądać na przykład: (defun c:kolko1 () (setq p1(getpoint "Wskaż początek łuku:")) (setq p2(getpoint "Wskaż koniec łuku:")) (setq p3 (list p1)) (command "_.pline" p1 "_a" p2 p3 "") (command "_.pline" p2 "_a" p1 p3 "") (prompt "Okrąg został narysowany") ) Wydaje mi się, że punkt p3 jest zbędny, wielkość łuku polilinii zależy od kąta pomiędzy punktami.