ZWCAD i Rastry


Bonius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Korzystając z programu ZWCAD 2008, 2008i i 2009 Beta oraz Autocad LT 2006 z nakładką !SlingShot Max 2006 zauważyłem występujący problem czy też błąd oprogramowania dotyczący obrazów rastrowych.

Aby wychwycić błąd należy postępować następująco:

1.W ZWCADzie wczytujemy obraz rastrowy zapisujemy plik zamykamy ZWCADa i następnie otwieramy w AutoCadzie LT. Opcjonalnie możemy wczytać obraz rastrowy w AutoCadzie LT za pomocą nakładki !SlingShot Max 2006 zapisać go i zamknąć.

2.Następnie otwieramy plik w ZWCADzie dla pewności dokonujemy jakiś modyfikacji, zapisujemy zmiany i zamykamy plik.

3.Otwieramy zapisany plik w AutoCadzie i próbujemy zmienić stan obramowania wczytanego obrazu np. komendą RAMKAOBR. Wszystko działa poprawnie więc zapisujemy plik i zamykamy.

4.Następnie po raz kolejny otwieramy plik w ZWCADzie dla pewności dokonujemy jakiś modyfikacji, zapisujemy zmiany i zamykamy plik.

5.Ponownie otwieramy zapisany plik w AutoCadzie i próbujemy zmienić stan obramowania wczytanego obrazu np. komendą RAMKAOBR. Niestety nie możemy zmienić obramowania gdyż wartość domyślna zmiennej dotycząca ramki jest ustawiona na „-1” i nie ma możliwości jej zmiany, a ramka pozostaje wyłączona.

Powyższy błąd występuje również przy innych kombinacjach edycji pliku w ZWCADzie i AutoCadzie.

Wspomniany błąd nie występuje w ZWCADzie 2007.

Jeżeli przedmiotowy plik otworzymy w ZWCADZIE 2007 i zapiszemy go to po ponownym jego otwarciu w AutoCadzie ramka obrazu daje się przełączyć.

Kolejna sprawa którą już kiedyś zgłaszałem pocztą elektroniczną dotyczy lokalizacji obrazu rastrowego względem jego ramki.

Błąd dotyczy ZWCADa 2007 i 2009. W ZWCADzie 2008 i 2008i prawdopodobnie nie występował.

Błąd objawia się tym, że jeśli w ZWCADzie lub AutoCadzie LT (za pomocą nakładki !SlingShot Max 2006) wczytam obraz rastrowy występuje przesunięcie wczytanego obrazu rastrowego względem jego ramki i prawdopodobnie względem innych obiektów rysunku przy wymianie plików pomiędzy AutoCadem LT a ZWCADem.

Po wczytaniu w ZWCADZIE obrazu rastrowego obrysowałem jego kontur

następnie zapisałem plik i odczytałem w AUTOCADZIE LT. Przy dużym

powiększeniu zauważyłem przesuniecie granic rastra i wrysowanego

przezemnie jego obrysu.

Sytuacja analogiczna występowała gdy obraz rastrowy wczytałem w

AUTOCADZIE następnie wrysowałem jego obrys i po zapisaniu odczytywałem

w ZWCADZIE.

Problem nie jest istotny przy korzystaniu z ZWCADA jednak znacząco

utrudnia wymianę plików pomiędzy ZWCADEM a AUTOCADEM.

Byłbym wdzięczny za pomoc w usunięciu tej niedogodności.

Pozdrawiam

Bonius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.